Ekonomi

MÜSİAD Sektör Buluşmaları OSB Çalıştayı İle Devam Etti

MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi’nin bir süre önce başlattığı “Sektör Buluşmaları” projesi kapsamında 3.etap olarak Şanlıurfa Sanayisi ve OSB’nin sorunlarının yer aldığı çalıştay ile devam edildi.

Gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa 1. ve 2.OSB’de faaliyet gösteren yatırımcı işadamları ve temsilcileri yanında Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl,OSB Müdürü Yunus Emre Aksu,KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy’un yanı sıra sanayici MÜSİAD Üyeleri de hazır bulundular.
Açılış konuşması yapan MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut,bir süre önce başlatmış oldukları sektör buluşmaları kapsamında sektörlerin sorunlarını ilgili sektörlerin tüm bileşenleriyle ele almaya çalıştıklarını,mevcut sorunlara çözüm önerileri konusunda ortak fikir üreterek,çıkan sonuçları ilgili merciilere taşıdıklarını belirtti.Sektör Buluşmaları Projesi’nde ilk olarak sağlık sektörünü ele aldıklarını çıkan sonuç bildirgesinin ilgili makamlara iletildiğini ve iyi izlenimler yanında,çok iyi de sonuçlar aldıklarını,ikinci etap olarak gerçekleştirdikleri tarım sektör toplantısında ise hazırlığı süren tarım raporunu en kısa zamanda tamamlayarak bizzat Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik’e sunacaklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Barut,sektör buluşmaları kapsamında gerçekleşecek OSB ve Urfa Sanayisi’ni de bir sektör olarak benimsediklerini,bu amaçla da sektör toplantısı şeklinden ziyade bir çalıştay düzeninde yapacaklarını,katılım sağlayan başta  Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl,OSB Müdürü Yunus Emre Aksu,KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy’a,1. ve 2.OSB’de faaliyet gösteren yatırımcı işadamları ve temsilcilerine ve MÜSİAD üyelerimize değerli katılım ve katkılarından dolayı şükranlarını sunduğunu,toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini söyledi.

   
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl ise yapmış olduğu değerlendirmede,MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi’nin  başlatmış olduğu sektör buluşmaları kapsamında OSB’ye de yer vermesinden dolayı teşekkür ettiğini,ortak akıla her zaman önem verdiklerini ve buradan çıkacak sorunların hep birlikte takipçisi olacaklarını söyledi. 
   
Gerçekleşen toplantıda OSB ve Urfa Sanayisi’nin sorunları ve katılımcıların olması gerekenleri çözüm önerileri olarak sundukları toplantının sonuç raporunun hazırlanarak yine ilgili makamlara iletileceğini ve sonrasında kamuoyuyla paylaşılacağını belirten Başkan Barut,katkılarından dolayı tüm katılımcı misafirlere teşekkür ettiğini yineledi.
   
Katılımından dolayı günün anısına  Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl’a verilen plaket ve çekimi yapılan toplu fotoğrafın ardından toplantı sona erdi.    

Editör Ramazan Cengiz

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu