Gap

Muş’ta 19 Kişi Tutuklandı.

Çeşitli suçlardan ötürü 19 kişi tutuklandı.Muş Valiliği PKK propagandası yapmak, FETÖ/PDY’ye üye olmak iş yerinden hırsızlık ve evrakta sahtecilik suçlarından toplam 19 kişinin tutuklandığının açıkladı.

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamada, Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 17 Aralık 2016 günü Muş’ta gerçekleşen Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi Sınavında, 15 kişinin yerine 15 farklı kişinin sınava girmeye çalıştığının tespit edildiği belirtilerek, tespit edilen toplam 30 kişiye “Resmi Belgede Sahtecilik”  ve “Resmi Belgenin Düzenlenmesinde Yalan Beyan” suçlarından yasal işlem yapıldığı ifade edildi.

Valilik açıklamasında, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, Bulanık İlçesinde PKK/KCK propagandası yaptıkları tespit edilen 3 kişinin de çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandığı belirtildi. 

FETÖ/PDY’den 12 kişi tutuklandı, 27 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamada İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ/PDY’nin Adliye/Cezaevi yapılanmasındaki zabıt kâtipleri ve cezaevi gardiyanları ile ilgili yapılan çalışmalarda 12 kişinin tutuklandığı 27 kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada, adliye yapılanması sorumlusu 1 kişi, infaz koruma memurlarından sorumlu ve zabıt katiplerinin sınava hazırlanmasında görevli 1 kişi, Elazığ ili zabıt kâtipleri sorumlusu 1 şahıs, Adliye sorumlusu 1 kişi, zabıt kâtiplerinden sorumlu 2 kişi ile birlikte şimdiye kadar 24 infaz koruma memuru ve 9 zabıt kâtibi hakkında adli işlem yapıldığı ve bu şahıslardan 27’sinin Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldığı, 12 kişinin de tutuklandığı kaydedildi.

Hırsızlık suçundan 4 kişi tutuklandı

Öte yandan Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, Muş’ta 10 Aralık 2016 tarihinde meydana gelen işyerinden hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığının ihlali olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen, yaşı küçük 2 kişinin sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandığı bildirildi.

Valilik açıklamada ayrıca, 10 Aralık 2016 tarihinde meydana gelen İşyerinden elektrik kablosu hırsızlık olayı ile ilgili olarak, yapılan araştırmalarda olayı gerçekleştiren 3 kişi ile kabloları sattıkları belirlenen 2 kişinin yakalandığı belirtildi.

Adi mercilere sevk edilen, hurdacılık yapan bir şahıs ifadesinin akabinde serbest bırakıldığı, 2 kişinin Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldığı, 2 kişinin de tutuklandığı bildirildi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu