Gap

Muş Belediyesinden Saçak Uyarısı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya soğuk havalar yüzünden çatılarda oluşan buz saçaklarına ve kar kütlelerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti

Muş Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışının ardından çatı saçaklarında oluşan kar kütleleri ve buzlanmalara karşı vatandaşları uyardı.

Bugüne kadar herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını ifade eden Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, tehlike oluşturan buz sarkıtları ve çatılardaki kar kütlelerinin temizlenmesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

İtfaiye ekiplerinin tehlike arz eden binaların sarkıtlarını temizlediklerini dile getiren Asya, “Yaklaşık bir haftadır aralıksız karla mücadele çalışması yürütüyoruz. Ana ve ara yollarımızı ulaşıma açtık. Hemen akabinde kar taşıma çalışması başlattık. Ana yollardaki karın hemen hemen tamamını şehir dışına taşıdık. Ekiplerimiz ara yolların genişletilmesi için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu süre içerisinde şiddetli soğuklarda kenti etkisi altına aldı. Bir metreyi aşkın kar yağışının ardından çatılardaki sarkıtlarda tehlike oluşturmaya başladı. İstenmeyen kazaların yaşanmaması için vatandaşlarımızdan ev veya iş yerlerinin çatılarının karını temizlemelerini rica ediyorum. Herhangi bir aksiliğin yaşanmaması için bu konuda duyarlı davranılması gerekir.” dedi.

Uyarıların dikkate alınarak çatı karlarının temizlenmesi yapıldıktan sonra ekiplerin tekrar yollarda kar çalışması yapacağını belirten Asya, “Özellikle vatandaşların sık sık kullandığı yollarda bu çalışmanın hemen yapılması gerekir. Buz sarkıtlarının ve kar kütlelerinin vatandaşlara herhangi bir zarar vermemesi için itfaiye ekiplerimiz de çalışmalarını sürdürüyor. Araç sahiplerinden de çatıları temizlenmeyen binaların önüne park etmemelerini rica ediyoruz. Herhangi bir kazanın yaşanmaması için vatandaşlarımızdan bu konuda destek bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu