Güncel

Muş’a Hizmet Gelmesi İçin Başbakanın mı? Gelmesi Lazım

Referandum öncesi mitin için gittiği illerde hummalı bir çalışma olan Başbakan Binali Yıldırım Mitin yapmak üzere gideceği Muş’ta belediyelerce hummalı bir çalışma başlatıldı.

Referandum öncesi mitin için gittiği illerde hummalı bir çalışma olan Başbakan Binali Yıldırım Mitin yapmak üzere gideceği Muş’ta belediyelerce hummalı bir çalışma başlatıldı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yarın Muş’a yapacağı ziyaret nedeniyle belediyenin yolları kardan tamamen temizlemesine vatandaşlar, ‘Belediyeden hizmet görmek için Başbakanın gelmesi mi gerekir?’ şeklinde tepki gösterdi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yarın Muş’a yapacağı ziyaret nedeniyle belediye hummalı bir hizmet çalışması başlattı. Başbakanın geçeceği güzergâhın kardan temizlenmesi ve asfaltta bulunan yamaların onarılmasına tepki gösteren vatandaşlar, ‘Hizmet görmek için Başbakanın gelmesi mi gerekir?’ diye sordu.

Kış mevsimi boyunca cadde üzerindeki karı tamamen temizlemeyip sadece yolu açmakla yetinen Muş Belediyesi, başbakanın geleceği haberi üzerine geçiş güzergâhını kardan tamamen temizledi ve bozuk olan yollarda kış şartlarına rağmen yama yapmaya başladı.

Duruma tepki gösteren vatandaşlardan Yunus Yıldırım, “Biz istiyoruz ki Başbakanın 2-3 ayda bir memlekete uğrasın. Yoksa bu karlar temizlenmezdi. Vatandaşlar olarak başbakanın gelmesi bizim için bir avantajdır. Her taraf açıldı, bir bakan veya bir devlet adamı gelince memleket düzeliyor. Başka zamanlarda bir çalışma yok.” dedi.

Hasan Yılmaz ise sadece miting alanının temizlendiğini belirterek, “Bu güne kadar belediye çalışmadı. Yarın Başbakan geleceği için caddeleri asfalt yapıyor, temizliyor. Mahalle aralarında 2 araba yan yana geçemiyor, sadece bir araba geçebiliyor. Başbakanın sadece miting alanını ve geçiş güzergâhını temizlemişler.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu