Gap

Minik Öğrencilere Güven-Özgüven Etkinliği Düzenlendi

Batman merkezde bulunan Zübeyde Hanım İlkokulunda ‘Güven-Özgüven’ etkinliği yapıldı.

Batman merkezde bulunan Zübeyde Hanım İlkokulunda ‘Güven-Özgüven’ etkinliği yapıldı.
 

Zübeyde Hanım İlkokulunda düzenlenen ‘Güven-Özgüven’ etkinliği Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran katıldı.

Etkinlik öncesi Okul Müdürü Bülent Eren eşliğinde okulu gezen Kurtaran, okul müdürü Eren’den okul hakkında bilgi aldı. Daha sonra sınıfları ziyaret eden Kurtaran, öğrencilerle bir süre sohbet etti ve ardından öğrencilerin değerler eğitimi kapsamında ayın değeri olan ‘Güven-Özgüven’ temalı etkinliğine katıldı. Kurtaran, bu etkinlikte öğrencilere bir konuşma yaptı.

Kurtaran, “Sevgili çocuklar, değerler eğitimi alanında çok güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Özellikle bu ayın değeri olan güven-özgüven konusu ile ilgili gerçekleştirdiğiniz bu güzel etkinlikte sizlerin yanında olmak istedim. Bir bireyin karşısındaki başka bir bireye güven duyması ve birde kişinin dışa karşı özgüveninin olması çok önemli. Hayatta başarılı olmak için kişinin kendine güvenmesi gerekiyor. Bireylerin kendilerine güvenlerinin tam olması içinde kendilerini tanımaları ve kendileriyle barışık olmaları lazımdır. Bu sayede başkalarına karşı kendimizi iyi ifade edebiliriz.” diye konuştu.   

Özel minik öğrenciler için oyun parkı açılışı yapıldı

Batman Özel Eğitim Anaokulu bahçesinde Batman Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan oyun parkının açılışı yapıldı.

Batman Özel Eğitim Anaokulu bahçesinde kurulan oyun parkının açılışına Batman Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, bazı okul müdürleri, minik öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Oyun parkının açılış kurdelesini Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran minik öğrencilerle birlikte kestiler. Minik öğrencilerin daha eğlenceli vakit geçirmeleri için Batman Özel Eğitim Anaokuluna parkın kazandırılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, oyun parkının özel öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Kurtaran, öğrencilerle birlikte ağaç dikti

TOKİ Kazım Karabekir Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hayata geçirdiği ‘Her Sınıfın Bir Ağacı Olsun’ projesi kapsamında ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. TOKİ Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen ağaç dikme etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kurtaran, ‘Her Sınıfın Bir Ağacı Olsun’ projesi kapsamında öğrencilerle birlikte ağaç dikti ve öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı