Güncel

Milyonların Buluşacağı Yeni Kapıdan Dikkatlerden Kaçmayan O Detay

Milyonlar, bugün Yenikapı’da yapılacak ‘Büyük İstanbul Mitinginde buluşacak. Mitingde protokol tribünü uygulaması olmayacak. Miting sebebiyle trafiğe kapalı kalacak yollar.

Anayasa değişikliği halk oylaması 16 Nisan Pazar günü yapılacak. “Evet Platformu” tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılan “Büyük İstanbul Mitingi”nin hazırlıkları da tamamlandı. Saat 16.00’da başlayacak etkinlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım milyonlara seslenecek.

Bugün yapılacak olan miting en dikkat çekici unsuru ise ulaşım ve sahne oldu. Sahnede 100 metrekarelik dev ekranlar olacak. Böylelikle Yenikapı’ya gelen vatandaş kendisini sahnenin yanındaymış gibi hissedecek.

600 METREKARELİK DEV SAHNE

En son geçtiğimiz sene 7 Ağutos’ta ‘Yenikapı Mitingin’e ev sahipliği yapan yere 16 metre yüksekliğinde, 95 metre eninde ve 600 metrekare yere sahip dev bir sahne kuruldu. Sahnenin kurulumunda 22 kişi görev yaptı. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın dev posterlerin asıldığı yere 17 dev ekran ekranın kurulum işlemleri tamamlandı. Kurulan ekranların daha önceki mitinglere göre daha büyük olduğu dikkatlerden kaçmadı.

BİNLERCE SU GETİRİLDİ

Meydana bugün yapılacak mitingde dağıtılmak üzere binlerce şişe su getirildi. Miting yeri demir bariyerle kapatılırken, yer giriş çıkışlarda güvenlik kontrolü için x-ray cihazların olduğu kapıların yapıldığı görüldü. Yer hazırlıkları görüntülemek için gelen basın mensuplarının kullanması için canlı yayın araçları da hazırlandı.

PROTOKOL TRİBÜNÜ OLMAYACAK

Mitingde protokol tribünü uygulaması yapılmayacak, bunun yerine sahnenin sol tarafı protokol, şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlar için ayrılacak. Miting yerine ise 5 bin polisin görev yapması bekleniyor. Sağlık personel ve ambulansların da miting esnasında hazır olacağı yerde hazırlık çalışmalarıda sona doğru yaklaşıldı.

TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Bugün saat 16.00’da yapılacak miting ve pazar günü saat 15.00’da yapılacak MHP mitingi için Yenikapı’daki yere giden bazı yollar ve Avrasya tüneli trafiğe kapatılacak. Trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar ise şöyle:

Sahil Kennedy Caddesi Taşhanlar Varyant ile Kumkapı Audi önü (Sirkeci istikameti),

Namık Kemal Caddesi, * Mustafa Kemal Paşa Caddesi,

10. Sene Caddesinden Sahil Güneye Dönüşler,

10. Sene Caddesi Belgradkapı ile Sahil Kenedy Caddesi arası,

Atatürk Bulvarı Pertevniyal Lisesinden Yenikapı istikameti,

Org. Nafiz Gürman Caddesinden sahile katılım,

Avrasya Tüneli iki yönlü olarak trafiğe kapatılacaktır.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

D-100 Kuzey Güney Yol,

Hal Yolu Kuzey – Güney Yol,

Havuzlu Kavşak – Atatürk Havalimanı Caddesi – Basın Ekspres Yolu,

Ataköy Sahil – Adnan Kahveci Bulvarı,

Ataköy Sahil Strazburg Caddesi – Ataköy Bulvarı,

Bakırköy Taşhanlar Köprü -Ekrem Kurt Bulvarı,

Vatan Caddesi,

Millet Caddesi,

Avrasya Tünelini kullanmak isteyen sürücüler, Dr. Eyüp Aksoy Caddesini takiben, Nuh Kuyusu Caddesini takiben, Mahir İz Caddesinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametine yönlendirilecek, ayrıca Harem arabalı vapur iskelesine yönlendirilecek.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu