Güncel

Milli Seferberlik Ruhu Mücadelesi Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması düzenledi açıklamada “Milli seferberlik ruhu içerisinde kararlılıkla mücadele edeceğiz” dedi

Kayseri’de yaşanan bombalı saldırı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz.” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada, bugün Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerimizin bulunduğu halk otobüsünü hedef alan bir canlı bomba saldırısında, 13 askerin hayatını kaybettiğini ve 55 yaralının olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Cumartesi gecesi İstanbul Beşiktaş’ın ardından, Kayseri’de yapılan bu bombalı saldırının acıları daha da artırdığını ifade etti.

Terör eylemlerinin asker ve polislerle birlikte 79 milyon vatandaşımızın tamamını hedef aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkânlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye’nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır.”

Maruz kalınan bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür.” diye belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının sonunda saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralıları acil şifalar temennisinde bulundu. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu