Güncel

Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı Yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların öğle saatlerinde Adana ile Osmaniye’nin kuzey ve Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların öğle saatlerinde Adana ile Osmaniye’nin kuzey ve Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini duyurdu.
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinin çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatı ve güneydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Sivas, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Adana ve Osmaniye’nin kuzeyi ile Kahramanmaraş’ın batısında öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Çankırı, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının azalarak kuzey, batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Çok bulutlu, güney ve doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in ile öğle saatlerinde Antalya’nın doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Adana ile Osmaniye’nin kuzeyinde ve Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Çok bulutlu, kuzeybatı ve güneydoğu kesimleri ile Sivas çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Çankırı, Kayseri, Nevşehir ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Iğdır ve Malatya çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusu ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Adana: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 19°C

Ankara: Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu 9°C

Diyarbakır: Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 10°C

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı 1°C

İstanbul: Çok bulutlu, gece saatlerinde Anadolu Yakası hafif yağmurlu 8°C

Muğla: Çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 12°C

Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10°C

Zonguldak: Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yağmurlu 9°C 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu