Güncel

Meteoroloji yarın için yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji yarın için yağış uyarısı yapıldı Meteorolojiden yapılan uyarıya göre, bugün ve yarın öğle saatlerine kadar yağış beklenmiyor. Türkiye genelinin parçalı ve az bulutlu zamanla batı bölgelerimizin çok bulutlu geçeceği, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri ve üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin yarın öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği uyarısında bulundu. 

Meteorolojiden yapılan uyarıya göre, bugün ve yarın öğle saatlerine kadar yağış beklenmiyor. Türkiye genelinin parçalı ve az bulutlu zamanla batı bölgelerimizin çok bulutlu geçeceği, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri ve üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin yarın öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Trakya Kesimi, Çanakkale, İstanbul’un Avrupa Yakası ile Balıkesir’in kuzey ve batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yarın rüzgarın şiddetini artırarak Marmara’nın doğusu ve İç Ege’de kuvvetli, Trakya Kesimi ve Kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinde zaman zaman fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

2 Nisan Pazartesi günü yağışların yurdun kuzey ve iç kesimlerine yayılacağı Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman dışında), Karadeniz ile Balıkesir, Denizli, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun batısında güney ve güneybatı, Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

3 Nisan Salı günü kuzeydoğu kesimlerde Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kastamonu ve Erzincan çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin 4 Nisan Çarşamba günü sabah saatlerinde Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi ve sonrasında önümüzdeki hafta sonuna kadar yağışsız bir periyot bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının; Türkiye genelinde bugün ve yarın artmaya devam edeceği, Pazartesi günü yağışlı sistemle birlikte iç ve batı bölgelerde, Salı günü ise kuzeydoğu kesimlerde 6-12 derece azalarak mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor. Ancak Çarşamba günü batı bölgelerden başlayarak haftanın ikinci yarısında yurt genelinde artarak tekrar mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.
 

 

 

Marmara ve Ege bölgelerinde fırtına bekleniyor!

Öte yandan yarın sabah saatlerinden itibaren ülkemizin batı kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden etkisini artırması beklenen rüzgarın, Marmara’nın doğusu ve İç Ege’de kuvvetli ve yer yer fırtına, Trakya Kesimi ve Kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinde fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ve benzeri olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu