Güncel

Meteoroloji Uyardı Hava Sıcaklığı Birden Azalacak

​Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 3 ile 8 derece azalacağını söyledi.

Yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışlar Hatay, Adıyaman, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Batman, Siirt, Diyarbakır ve Şırnak çevreleri kuvvetli, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ile Hatay’ın kuzey ilçelerinde ise güçlü olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (3 ila 8 derece) azalacak, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar, güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer güçlü olarak (30-60 km/sa) esecek. Bazı illerde beklenen hava sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 20

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatinde sağanak yağışlı 25

İzmir: Az bulutlu 26

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların kuvvetli ve yer yer çok güçlü olması bekleniyor) 25

Antalya: Az bulutlu 24

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yerel olarak güçlü olması bekleniyor) 21

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu