Güncel

Meteoroloji Öyle Bir Haber Verdi ki…

İstanbul’da kar yağışı kuvvetini göstermeye devam ediyor. Yağışlı hava perşembe gününe kadar devam edecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerin altında olacak.

İstanbul’da haftasonu karla karışık yağmur ile başlayan ve daha sonra da yerini kar yağışına bırakan soğuk hava, kuvvetini iyicene göstermeye başladı. 

Uzmanlardan yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul’da kar yağışı perşembe gününe kadar sürecek, hava sıcaklıkları ise mevsim normallerin altında seyredecek.

PERŞEMBE KARLA KARIŞIK YAĞMUR ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da kar yağışı perşembe gününe kadar etkisi sürecek. Perşembe günü karla karışık yağmur olması tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR AZALACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Çanakkale’nin doğu kesimleri, Balıkesir’in kuzey çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. 

Yağışların, Samsun, Ordu ve Giresun çevresinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sıcaklık ülke genelinde 2 ila 4 derece azalarak mevsim normallerin altında olacağı tahmin ediliyor, İstanbul’da kar yağışı perşembe gününe kadar sürecek. 

Perşembe günü ise karla karışık yağmur kuvvetli olması bekleniyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu