Güncel

Meteoroloji İstanbulluları Uyardı Aman Dikkat Öyle Bir Hava Geliyor ki…

​İstanbul’da dün başlayan sağanak yağış etkisini sürdürmeye devam ediyor. İstanbul’da çarşamba günü yağışların etkisi daha da kuvvetli olması bekleniyor. Yurdumuz pazar gününden itibariyle yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girdi. Yağışlı sistem yurdun batı ve kuzeybatı kesimlerinde ise etkili oluyor.

Yağışlar yağmur ve sağanak şeklinde oluyor. İstanbul’da dün başlayan sağanak yağmur ise devam ediyor. İstanbul’da çarşamba günü yağışların etkisi daha çok arttırması bekleniyor.

YAĞIŞLI HAVA DALGASI GELDİ

Marmara, Ege, Batı Karadeniz ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerde parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışlar; Sabah ilk saatinde Çanakkale çevreleri, Edirne’nin güneyi ile Balıkesir’in batı kıyılarında güçlü olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, sıcaklık batı bölgelerde mevsin normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyredecek.

SALI GÜNÜ DE DEVAM EDECEK

Salı günü yağışlar yurdun batı ve iç kesimlerde aralıklarla devam etmiş olacak. Yağışlar Ege bölgesinde, batı Akdeniz’de, İç Anadolu’nun kuzey kesimlerinde yağmur şeklinde görülecek. Yağışlar iç kesimlerde hafif olacak.

SICAKLIKLAR DÜŞMÜYOR

Çarşamba günü kuzey yeni bir soğuk hava dalgası gelmesi bekleniyor. Sıcaklıklarda azalma beklenmiyor fakat yağışlar olacak.

Yağışların Marmara’nın doğusu, Karadeniz bölgesinin genelinde, İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda, Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde etkili olması tahmin ediliyor.

Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur, Sivas’tan itibaren Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerimde ise kar yağışı bekleniyor.

İSTANBUL’DA ÇARŞAMBA GÜNÜ ETKİSİNİ ÇOĞALTACAK

İstanbul’da çarşamba günü yağışlar kuvvetli olmaya devam edecek. Yağışların özellikle kuzey ilçelerde kendini göstermesi bekleniyor. Ankara’da bugün, yarın ve çarşamba günü yağışlar görülecek. 

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı