Güncel

Meteoroloji Gün Verdi Çok Şiddetli Kar Geliyor

​Meteoroloji, 23 Nisan Pazar günü için çok şiddetli yağış uyarısında bulundu. Yurt genelinde etkisini gösterecek soğuk hava ve yağışlar zaman zaman kar şeklinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 Nisan Pazar günü; Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı; diğer yerlerin parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. 

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, pazar günü beklenen çok şiddetli fırtına, soğuk hava ve kar yağışlarına bağlı olarak meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ve zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği söylendi. 

15 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Genellikle yağmur şeklinde olacağı söylenilen yağışların soğumayla birlikte Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Marmara’nın doğusu yüksekleri ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

Kar yağışları ise Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer güçlü olacağı tahmin ediliyor.  

Rüzgar; güney ve güneybatı zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden, İç Anadolu’nun batısı, Batı Akdeniz, Orta Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’da 50 ila 80 km/saat olmak üzere yer yer fırtına; İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’de 70 ila 100 km/saat, zaman zaman 100 km/saat üzerinde kuvvetli fırtına şeklinde olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN 4 İLA 12 DERECE ALTINDA SEYREDECEK

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde azalarak, mevsim normallerin 4 ila 12 derece altına ineceği tahmin ediliyor. 

Sıcaklık düşüşleriyle birlikte pazar günü İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Marmara’nın güneydoğusu, Göller Yöresi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde ise hafif zirai don olayı bekleniyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı