Güncel

Meteoroloji 4 şehir İçin Yağış Uyarısı Verdi

Meteorolojiden 4 il için sağanak yağış uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Niğde, Kayseri, Adana ve Mersin için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Niğde ve Kayseri’nin güney ilçelerinde ile Adana ve Mersin çevrelerinde bugün beklenen sağanak yağış dolayısıyla uyarılarda bulundu.

Meteorolojiden yapılan uyarıya göre, bugün öğle saatlerinde Mersin çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın sabah saatlerine kadar il merkezi ve Tarsus, Çamlıyayla ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Yine bugün öğle saatlerinde Adana çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın sabah saatlerine kadar il genelinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Ayrıca bugün öğle saatlerinde Niğde ve Kayseri çevrelerinde beklenen sağanak yağışların, akşam ve gece saatlerinde Ulukışla, Çamardı, Yahyalı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Sağanak yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yerel dolu yağışı, yıldırım ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu