Güncel

Mersin’de PKK Yine Durmadı Bu Seferki Hedefi İse Polis Aracıydı

Mersin’de, bir polis aracına patlayıcı madde atılması neticesinde 2 polis yaralandı.

Saldırı sabah saat 07.30 da Merkez Mezitli İlçesi Süğütlüpınar Kavşağı’nda oldu. Tece Polis Merkezi’nde görevli asayiş ekipleri, 33 A 6257 plakalı ekip aracı ile kavşakta beklemeye başladı. Güvenlik için her sabah aynı kavşakta tedbir alan polis ekipleri aracı park etmesinden kısa bir zaman sonra, büyük bir gürültü ile patlama meydana geldi.

HAYATİ TEHLİKELERİ YOK

50 metrelik alanda kuvvetli olan patlamada araçta olan polis memurları Olcay Solak ile Hayrullah Poyraz yaralandı. Çevreden yetişenlerin ilk müdahalesini yaptığı polis memurları, ambulanslarla Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan yaralı polisler Olcay Solak ile Hayrullah Poyraz’ın hayati tehlikeleri olmadığı söylendi.

OTLARIN ARASINA BIRAKILAN BOMBA UZAKTAN KUMANDA İLE PATLATILDI

Patlamadan sonra bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele ekipleri tarafından yapılan incelemede, büyük hasar gören ekip aracı bulunduğu noktadaki otların arasına poşetle daha evvel bırakılan parça tesirli bombanın, PKK’lılar tarafından uzaktan kumanda ile patlatıldığı belirlendi.

Her gün aynı kavşakta güvenlik tedbiri alan polis ekiplerine yönelik yapılan bombalı saldırıyı gerçekleştirilen PKK’lıların yakalanması için kentte geniş çaplı operasyon yapılıyor.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, sabah saatinde Tece Polis Merkezi Amirliğinde görevli ekibe yönelik saldırı yapıldığını söyledi. 

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını belirten Çakacak, “Saldırıda kullanılan patlayıcı uzaktan kumandalı olduğu değerlendiriliyor. Konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Arkadaşlarımız tüm detayları titizlikle inceliyor. Güvenlik güçlerimiz failleri en kısa zamanda yakalayacaktır.

Çakacak, saldırıda 2 polis memurun yaralandı, “Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralılarımızın gerekli müdahale ve kontrolleri yapıldı. Yaralılarımızın hayati tehlikeleri yok, durumları iyi. Geçmiş olsun.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de saldırıda 2 polis memurunun yaralandığını, olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlattıklarını söyledi.

BAKAN ELVAN KÖKLERİNİ KAZIYACAĞIZ

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edilen polis memurları Olcay Solak ile Hayrullah Poyraz’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Polis memuru Hayrullah Poyraz, servis araçlarının geçiş güzergahlarında önlem aldıklarını, bu sırada patlamanın meydana geldiğini söyleyerek, “Hainler hiç bir zaman emellerine ulaşamayacak. 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’dan polislerin sağlık durumu hakkında da bilgi alan Bakan Lütfi Elvan hastane çıkışında yapmış olduğu açıklamada, patlayıcının uzaktan kumanda ile patlatılması neticesinde meydana geldiğini söyledi. 

Bakan Elvan açıklamasında şunları söyledi:

Bu hain bir saldırıdır. Bu hain örgüt hiç bir zaman emellerine ulaşamayacaktır. Örgütünün kökünü kazıyacağız. Millet üzerinde korku oluşturmak istiyorlar. Fakat emniyet güçlerimizi de bizi de korkutamayacaklar. Saldırıyı yapan PKK’lıların yakalanması için güvenlik güçlerimiz çalışmasını yapıyor. En kısa zamanda yakalanacaklardır.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı