Güncel

Mersin’de 5 yaşındaki Çocuğu; 43 yerinden bıçaklayarak öldürdü

Mersin’de 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Derviş’i 43 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiası ile tutuklanan 20 yaşındaki Alican Kart’ın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, olayın tanıklarından Senegalli bir saat satıcısının bir sonraki celsede dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Suriye’deki iç savaştan kaçarak Erdemli ilçesinin turizm merkezi Kızkalesi’ne gelen Derviş ailesinin en küçük çocuğu Muhammed, 18 Eylül 2017’de kayboldu. Sabah Kızkalesi’nin sahil kesimindeki duşakabinde küçük çocuğun cenazesi bulundu. Yapılan otopside, 43 yerinden bıçaklandığı belirlenen çocuğun cenazesi Mersin’de toprağa verildi.

 

Ağır Ceza Mahkemesi’nde Dava Açıldı

Olayın ardından cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınıp tutuklanan Alican Kart hakkında; ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Mersin 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

 

‘Çocuk Sana Küfür Etti’

Önceki duruşmalarda cinayeti, “Arkadaşım, ‘Çocuk sana küfür etti, ben olsam bıçaklardım’ dedi. Benim aklıma girdi, bıçakladım” şeklinde verdiği ifade ile cinayeti itiraf eden tutuklu sanık Alican Kart’ın yargılanmasına bugün devam edildi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, olayın görgü tanıklarından bir saat satıcısının gelecek celsede dinlenmesi talebiyle İl Göç İdaresi’ne yazı yazılmasını isteyip, duruşmayı 5 Mart’a erteledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı