Spor

Melo 5 te Bir Fiyata İmza Attı

Bir zamanlar Galatasaray’da fırtınalar estiren Brezilyalı orta saha oyuncusu Melo, Brezilya’nın Palmeiras kulübüne imza attı. Galatasarayda oynadığı dönemlerde yıllık 12 milyon TL kazanan yıldız futbolcu Palmeiras’a 2.6 milyon TL’ye imza attı.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Felipe Melo’nun Brezilya’ya transferi resmileşti. 33 yaşındaki futbolcu Palmeiras’la 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Brezilya basınından Globo Esporte’nin haberine göre tecrübeli futbolcunun yeni takımından kazanacağı para da netleşti. Melo’nun Avrupa’da kazandığının neredeyse yarısına oynayacağını belirten Brezilya basını, oyuncunun ülkesinde forma giymek için ciddi fedekarlıklar yaptığını ifade etti.

3 YILDA 8 MİLYON TL KAZANACAK

Haberde verilen rakamlara göre 33 yaşındaki futbolcu, 3 yıl boyunca toplamda 7.2 milyon Brezilya Reali (8 milyon TL), maç başına da 15 bin Brezilya Reali kazanacak. Palmeiras kulübü, bu transfer için İtalyan kulübüne ise bonservis bedeli ödemeyecek.

Hatırlanacağı üzere Felipe Melo, geçtiğimiz sezonun başında Galatasaray’dan İtalya’nın Inter kulübüne transfer olmuş ancak beklentileri karşılayamamıştı.

GALATASARAY’DA NE KADAR KAZANIYORDU?

Brezilyalı Melo, Galatasaray’da forma giydiği dönemde yaklaşık olarak yıllık 12 milyon TL kazanıyordu.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu