Gap

Mehmet Ekinci Öğrencilere Başarılı olmanın Yollarını Anlattı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, özel bir okulda geleceğin liderleriyle bir araya geldi. Okul yöneticileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Ekinci, öğrencilere başarılı olmanın yollarını anlattı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, özel bir okulda öğrencilerle bir araya geldi. Rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra toplumun her kesimiyle de bir araya gelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, son olarak özel bir okulda geleceğin liderleri diye adlandırdığı öğrencilerle bir araya geldi. Okul girişinde okul yöneticileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Başkan Ekinci, öğrencilere hayatta başarılı olmanın yollarını anlattı. Öğrenciler tarafından kendisine sorulan sorulara da içtenlikle cevap veren Başkan Ekinci’nin konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi. Keyifli bir sohbet şeklinde devam eden söyleşide Başkan Ekinci, idealsiz ve hedefsiz insanın hayattan zevk alamayacağını bunun için her kesin bir idealinin ve hedefinin olması gerektiğini söyledi.

Başkan Ekinci, ‘İdealsiz insan, hedefsiz insan hayatından zevk almaz, hayatın bir anlamı kalmaz. Hayatımız bir çizgi doğrusu biz bu doğruluğun bir tarafındayız. Geri kalan kısmı da bir şekilde doldurmak istiyoruz ama iyi bir şekilde. Hep hedef büyüterek ama idealim şu öncelikle üstlendiğim görevi layıkıyla yerine getirmek. Sorumluluk aldığım ilçenin dönüşümünü sağlamak ama bu dönüşümün içerisinde asıl önemli olan insanların içerisinde o zihinsel dönüşümün sağlanmasına vesile olmak. Makam anlamında bir şey ifade ediliyorsa şunu gördüm ben önüne makam koyup çalışan insanlar bir yere gelemezler. Ama üstlendiği makamı, işgal ettiği makamı iyi bir şekilde bunu hizmete dönüştürenler makamlar kendilerine sunulur. Dolayısıyla burada da idealim şu öncelikle bu Eyyübiye Belediye Başkanlığını çok iyi bir şekilde yapmak, yaptıktan sonra ilçemiz içerisinde bir dönüşüm sağlamak. Tıpkı bir göle, suya bir taş attığınız zaman biliyorsunuz bir dalga oluşur. Bizim de hedefimiz budur. “dedi.

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu