Kültür

Mehmet Akif Inan Ilkokulu’nda Yeşilay Şöleni

Şanlıurfa Eyyubiye ilçesinde bulunan Mehmet Akif İnan İlkokulunda Yeşilay şöleni yapıldı.

İçerisinde bulunduğumuz Mart ayı itibariyle Yeşilay haftası olması sebebiyle okul bahçesinde Yeşilay şöleni düzenlendi.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile düzenlenen şölene 3 bine yakın öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.
Folklor ekiplerinin gösterisi, tiyatro,  şiir dıramatizesi gösterileri, Yeşilay reklamı, şiir dinletileri, özlü sözler ve toplu halay çekmeceler öğrencilere unutulmaz bir gün yaşattı.

İl halk sağlığı müdürlüğü sağlık tarama ekipleri ve aracı şölene dahil oldu.
Yeşilay şŞube Başkanı Muharrem Çelik “Bizler sizler için çalışıyoruz, siz de Yeşilay kurallarına uyacakmısınız, Yeşilaycı olacak mısınız, gerçekten buna söz veriyor musunuz?”sözünü aldıktan sonra okul idaresine, öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Halk sağlığı, ruh sağlığı Şube Müdür Dr. Öznur Gazanfer de sağlıklı beslenmeyi anlattı.
Okul müdürü Mehmet Cem Karaca “Eğitimde başarılı  olmanın yolu sağlık ve temiz olmaktan geçer.” diyerek programa katkı yapan herkese teşekkür etti.

İlkokul Öğrencileri ile zılgıtlı  yangın tatbikatı 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Mehmet Akif Inan Ilkokulu’nda öğrencilere yangın tatbikatı yapıldı. Öğrencilere yangın konusunda bilgilendirme amacı ile uygulamalı yangın söndürme ve yangın esnasında nasıl davranması gerektiği öğrencilere uygulamalı yapıldı. Çalınan siren sesi ile öğrenciler yangın söndürme ekibi tarafından sıra ile yangın merdiveninden bahçeye getirildi. Bahçede sıra düzeni alan öğrenciler merak ve heyecan ile yanan ateşi  izledi. Ateş söndürme esnasında zılgıt ve alkış sesleri esliginde oldu. Öğrenciler böylece yangın söndürme konusunda bilgilenmiş oldular. Öğrencilere seslenen okul müdürü Mehmet Cem Karaca “Amacımız tabiki de sizlere hayatın gerçekleri öğretmek ve de başımıza  gelme ihtimali olan yangın karşısında nasıl davranması gerektiği uygulamalı olarak göstermiş bulunmaktayız. Bu uygulamada emeği geçen herkese teşekkür eder, Allah bizi her türlü felaketten korusun.” dedi. Tatbikat başarılı bir şekilde sonuçlandı.
Program zılgıt ve alkışlarla sona erdi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu