Güncel

Mazot Masrafının Yüzde 50’sinin Karşılanması Çiftçi Memnuniyetle Karşıladı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çiftçilere verilecek destekle ilgili açıklamalarını değerlendiren Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan, mazotun yüzde 50’sinin karşılanması çiftçiyi mutlu ettiğini söyledi.

​Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çiftçilere verilecek destekle ilgili açıklamalarını değerlendiren Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan, mazotun yüzde 50’sinin karşılanması çiftçiyi mutlu ettiğini söyledi.
 

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çiftçi Buluşması Programı”nda yaptığı konuşmasını değerlendirerek, çiftçiye verilecek mazot desteklemesinin çiftçiyi mutlu ettiğini belirti.   

Karaaslan, 20 Şubat’ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen “Çiftçi Buluşması Programı”na katıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarım ve hayvancılığın gelişmesi üzerine yaptığı açıklamalarını olumlu bulduğunu söyleyen Karaaslan, çiftçiye büyük bir külfet olan mazot masraflarının yüzde 50’sinin devlet tarafından karşılanacak olması üreticileri mutlu etti.

Karaaslan şunları söyledi: “Buluşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ülke çiftçisine birçok müjdeler verdi. Bunlardan en çok önemsediğimiz ve üretimi ciddi anlamda artıracak olan desteklemelerde ve çiftçiye büyük bir külfeti teşkil eden mazot masraflarının yüzde 50’sinin devlet tarafından karşılanacak olması üreticilerimizde büyük bir sevinçle karşılanmıştır. İki yıla aşkın süredir gündemde olan bu desteklemenin 23 Şubat itibariyle hayata geçiriliyor olması memnuniyet vericidir.”

‘300 Koyun Projesi’ ülke ekonomisine fayda sağlayacak

300 Koyun Projesi’nin ülkede hayvancılığın gelişmesi için yapılan önemli bir adım olduğunu söyleyen, Karaaslan, “Ülkemizin özellikle bu dönemde yaşanmış olduğu hayvan kıtlığının önemli ölçüde giderecek, kırsal kesiminde üretime katılması ile ülke ekonomisine büyük fayda sağlanacaktır. Bu tür desteklemelerin daha planlı bir şekilde devam etmesi halkımız tarafında talep edilmektedir. Ülke çiftçisine yapılan bu gibi desteklemeleri için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Tarım Bakanımıza ve emeği geçenlere çiftçilerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı