Güncel

Mazlumlar Konulu Resim Sergisine Davet

​Dünya Mustazaflar Haftası münasebetiyle Sevgi-Der tarafından Batman’da açılacak resim sergisine halk davet edildi.

​Dünya Mustazaflar Haftası münasebetiyle Sevgi-Der tarafından Batman’da açılacak resim sergisine halk davet edildi.
 

Hak ve özgürlükler Platformu üyesi Sevgi, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (Sevgi-Der), “Dünya Mustazaflar Haftası” münasebetiyle 16, 17 ile 18 Mart günlerinde Batman’da resim sergisi açacak.

Dernek tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Gülistan Caddesi’nde açılacak serginin, 09.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebileceği belirtildi.

Açıklamada, bölgede ve farklı coğrafyalarda yaşanan ve yaşanmakta olan katliamları gözler önüne serecek sergiyle özelde Halepçe, genelde bütün mazlumların dramına dikkat çekilmek istendiği bildirildi.

Açıklamada, “Dünya Mustazaflar Haftası etkinliği ile özelde Halepçe, genelde ise tüm dünyada yaşanmış ve halen yaşanmakta olan zülüm ve katliamları sergilemek amacıyla Sevgi-Der olarak yaşanan drama tüm insanlığın dikkatini çekmeyi amaçlamaktadır. Mazlum ve mustazaf insanların dramının gözler önüne serileceği resim sergisinde dünyanın dört bir tarafından zulme maruz kalan insanların acısını hatırlatmak ve unutturmamak için çaba sarf ediyoruz.” denildi.

Üç gün boyunca açık olacak sergiye bütün halk davet edildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı