Teknoloji

Masum Sivillerin Katliamı Sona Ermeli

Masum Sivillerin Katliamı Sona Ermeli Beşşar Esed rejimi, abluka altına aldığı Doğu Guta bölgesinde, muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesine zehirli gaz içerikli kimyasal silah saldırısı düzenledi. Kuşatma altında 100 bin kişinin bulunduğu Duma’dan ilk gelen bilgilere göre 78 sivil hayatını kaybetti.

Beşşar Esed rejimi, abluka altına aldığı Doğu Guta bölgesinde, muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesine zehirli gaz içerikli kimyasal silah saldırısı düzenledi. Kuşatma altında 100 bin kişinin bulunduğu Duma’dan ilk gelen bilgilere göre 78 sivil hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan “Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan sivillerin katledilmesine neden olan Esad rejiminin kimyasal saldırısını kınıyoruz”açıklamasında bulundu.

 
 

Masum Sivillerin Katliamı Sona Ermeli

Doğan, “Esad rejiminin tekrarlanan kimyasal silah kullanımı, bağımsız uluslararası araştırmacılar ve kuruluşlar tarafından doğrulandı. Bu, yerel halkı zorla teslim olmaya zorlamak için uygulanan bilinçli bir stratejinin parçasıdır. Kimyasal silah saldırıları bir savaş suçudur. Uluslararası ortakları ile birlikte bu vahşetin sorumluları adalete teslim edilmeli ve masum sivillerin katliamı sona ermeli.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı