Kültür

Masallar Atlası İle Masallar Haritalarla Can Bulacak

Abm Yayınevi’nden Masallar Atlası İle Masallar Haritalarla Can Bulacak, Peri masallarının dünyasını yepyeni ve capcanlı bir şekilde görmek, haritalarla büyülü diyarlara geçiş yaparak birbirinden heyecanlı maceraları bizzat yaşamak ister misiniz?

Peri masallarının dünyasını yepyeni ve capcanlı bir şekilde görmek, haritalarla büyülü diyarlara geçiş yaparak birbirinden heyecanlı maceraları bizzat yaşamak ister misiniz? Klasik olarak kabul edilen sekiz öykü, abm Yayınevi’nin yayımladığı Masallar Atlası’nda çizer Claudia Bordin’in göreni içine çeken haritalarıyla adeta gerçeğe dönüştü.

abm Yayınevi’nden yayımlanan Masallar Atlası, peri masallarının büyülü dünyasını gerçek serüvenlere dönüştürüyor. Masallar Atlası için Oz Büyücüsü, Alice Harikalar Diyarı’nda, Hansel ile Gretel gibi çocukların en sevdiği, birbirinden anlamlı masallardan özenle seçilen sekiz tanesi Claudia Bordin’in rengarenk, detaylı ve modern bir çizim anlayışıyla yarattığı haritalarla can buluyor. Çocuklar bu haritalarla kelimelerin ötesine doğru bir yolculuğa çıkıyor ve yaşanan olayları sanki gerçekten masalın içindeymiş gibi deneyimleyebiliyor.

Önlerine serilen bu zengin görsellikle karakterlerin heyecanına ortak olacak minikler, masallara dair ek bilgileri de çizimleri inceleyerek keşfedecek. Masallar Atlası, çocukların hem hayal güçlerini geliştirecek hem de edebiyatla resim gibi farklı sanatların birbirleriyle olan bağlantısını anlamalarına yardımcı olacak.

 
 
 

 

Kitap Adı: Masallar Atlası

Resimleyen: Claudia Bordin

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 56

Ebat: 21 cm x 29,7 cm

Etiket Fiyatı: 27,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı