Güncel

​Masaj ve Güzellik Salonları Fuhuş Yuvası

Türkiye'nin bir çok ilinde Masaj ve Güzellik Salonları adı altında hizmet verdiğini iddia ederek vergi mükellefi olan işletmeler, Aslında Fuhuş Yuvası olarak kullanılıyor, Seans başı tarife uygulayan Masaj ve Güzellik Salonları adı altında fuhuş.

Türkiye’nin ahlaki değerlerini hiçe sayan bazı güzellik ve masaj salonları hizmet adı altında fuhuş yaptırıyor, Anahtar kelime ‘Mutlu Son’ olarak biliniyor.
Sosyal medya ve çeşitli İnternet siteleri açarak çalışan personellerin reklamını yaparcasına müşteri topluyorlar.
Fuhşu kurumsal göstermek için güzellik salonları çeşitli broşür ve afişler hazırlayarak, psikolojik kurumsallık baskısı uyguluyor, Özellikle facebook ve twitter gibi yaygın kullanılan sosyal medya sitelerinde güzellik merkezlerinin isminde bir hesap oluşturuluyor, ve oluşturulan hesapta çalışan kadınlarını pazarlayıcısına reklam yapılıyor.

Güzellik salonları ve masaj salonlarında yapılan fuhuş işletmelerin çalıştırma ruhsatları olduğundan dolayı polis tarafından şikayet olmadığı sürece müdahale edilemiyor, Bunun vermiş olduğu rahatlıktan istifade eden  işletmeler, güle oynaya ahlaki değerlerimizi sıfıra indiriyor.. ve milyonlar kazanıyor, 45 dakikada 250 ila 400 tl arası. günlükleri 4000 tl. aylık kazançları 120 bin tl.

Önce Masaj Sonra Fuhuş

Müşterileri ilk önce fuhuş yuvalarına çekiyorlar, Daha sonra hazırlamış olduğu seanslardan bahsediyorlar, farklı farklı isimlerde ve farklı paketlerde masaj yapma imkanı sunan sözde masaj salonları 45 dakikalık seans sonunda efendim mutlu son istiyormusun sorusu yöneltiliyor, Fuhşun adını modernleştirip mutlu son olarak insanlara lanse edilince pek az kişi tarafından reddediliyor,
45 Dakikalık farklı farklı isim altında yaklaşık 250 ile 400 tl arasında fuhuş yapılıyor. Masaj salonlarının ağırlıkta olduğu sektör Türkiye cumhuriyeti kanunlarına aykırı çalışıyor.

 

Fuhuş Salonlarına Polis Operasyonlarının Yetersizliği ?

Hemen hemen Türkiye’nin bir çok ilinde kolay rastlanılan fuhuş salonlarına karşı polisin teknik takibi ve operasyonları yetersiz kalıyor, Huzur operasyonları yapılması beklenirken, bir çok masaj salonunda işletme ruhsatı olduğundan dolayı polis bir şey yapamıyor, Bazı lüx otellerde emsal hizmetleri veriyor, Polis 5 yıldızlı otellere baskın yapamıyor ve fuhşun döndüğü masaj salonlarına karşı operasyon yapmasına kanunlar engel oluyor. Bundan dolayı Türk polisi bir çok fuhuş salonlarına operasyon düzenleyemiyor, Şikayet üzerine ancak huzur operasyonu adı altında yapılabiliyor.

Çalışanların Bir Çoğu Yabancı Uyruklu

Türkiye’de bulunan masaj salonlarının bir çoğunda çalışanlar yabancı uyruklu olarak biliniyor, Ağırlıkta uzak doğu ve balkan ülkelerinde gelen yabancı uyruklu bayanların bir çoğu zorla alı konulsa da kendi rızasıyla yapanlarda bir hayli fazla, Türkiye uyruklu olan masör bayanlar ise toplamın % 20 luk kısmını oluşturuyor. Fuhuş yapanların veya fuhşa zorlanan bayanların Türkmenistan uyruklu olduğu söyleniyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu