Güncel

Mardin’in Mazıdağı ve Derik İlçelerinde 6 PKK’lı Öldürüldü

Mardin’in Mazıdağı ve Derik ilçelerinde PKK’ye yönelik operasyonda çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 6 PKK’li öldürülürken, 2 PKK’li de sağ olarak yakalandı. Yakalanan PKK’lilerin ise örgütün üst düzey sorumluları oldukları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Derik’te PKK’lilere yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonda, daha önce PKK’nin üst düzey yöneticisi “Bahoz Erdal” kod adlı Fehman Hüseyin’in korumalığını yapan GAP-Ruha alan sorumlusu “Kurtay” kod adlı Ü.C ve “Bahoz” kod adlı L.A yakalandı.

Yine Mazıdağı’na bağlı Konur köyü kırsalındaki operasyonda da 4 katlı ve yaklaşık 15 metre derinlikte bir sığınak tespit edildi.

Polis ve askerilerin sığınakta bulunan PKK’lilere “Teslim ol” çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, 6 PKK’li öldürüldü.

“Kenan” kod adlı M.Ş, “Ciger” kod adlı R.E, “Haki” kod adlı A.Ç ile kod adları “Baz”, “Siyament” ve “Aslan” olan 6 PKK’linin öldürüldüğü sığınakta; silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Öldürülen ve yakalanan PKK’lilerin bölgedeki birçok eylemin talimatını verdiği ve bizzat bazı eylemlere katıldıkları öğrenildi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu