Gap

Mardin’den Halep’e 4 Tır Yardım Yola Çıktı

Diyanet İşleri tarafından düzenlen “Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyasına Mardin’den 4 tır yardım yapıldı. Toplanan yardımlar yola çıktı.

Diyanet Vakfı tarafından “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Mardin Müftülüğünce toplanan 4 TIR dolusu yardım malzemesi dualar eşliğinde uğurlandı.

Mardin merkez ve ilçelerinde toplanan yardımlar, kiralanan TIR’lara yüklenerek Halep’e gönderilmek üzere hazırlandı.

İl Müftülüğü önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal, Türkiye’nin etrafındaki ülkelerin ateş çemberinin içinde olduğunu ve çok zor günler yaşadıklarını söyledi.

Ünal, “Bizler de Müslüman olarak ve her şeyden öte insan olarak bu tür durumlara duyarsız kalamazdık. Türkiye’mizin dört bir tarafından Halep’e doğru yardım TIR’ları yola çıktı. Mardin olarak da inşallah 4 yardım TIR’ımızı dualarla göndereceğiz. Yardım TIR’larımızda daha çok gıda ve giyecekler vardır. Tabi, bunların yanında ilk yardım malzemeleri de vardır. Halep tarafı şu an çok soğuk olduğu için bolca mont ve botlar, çocuk elbiseleri, battaniye ve yakacak var. Toplam değeri 350 bin TL’dir. İnşallah peyderpey bu yardımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Uğurlama töreni, duanın ardından TIR’ların yola çıkmasıyla sona erdi.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu