Güncel

Mardin’de Yarım Bırakılan Yol Sanayi Esnafını Çileden Çıkardı

Mardin’de sanayi esnafı uzun zaman önce yapılan yol inşaatının bitmesine rağmen sadece bir yolun yarım bırakılarak kendi haline terk edilmesi bölge esnafını çileden çıkardı

Mardin’de sanayi esnafı uzun zaman önce yapılan yol inşaatının bitmesine rağmen sadece bir yolun yarım bırakılarak kendi haline terk edilmesi bölge esnafını çileden çıkardı.

Midyat’ın Sanayi Mahallesi’nde yaklaşık beş yıl önce kurulan sanayi sitesinin tüm caddeleri parke taşı yapılmasına karşın, sadece 305. Sokaktaki 400 metrelik yolun 5 yıla yakın süredir yarım bırakılıp kilitli parke taşı yapılmamasına cadde üzerindeki 30’a yakın esnaf tepki gösterdi.

Mağdur olduklarını ve tüm çağrılarına rağmen yıllardır yolun yapılmamasına tepki gösteren sanayi esnafı, bir an önce yolun tamamlanmasını istediler.

Yaklaşık 5 yıl önce yapılan sanayi sitesindeki yolun yarım bırakılıp parke taşı yapılmadığından kışın çamur, yazın da toz nedeniyle çalışamaz duruma geldiklerini ve yıllardır bu çileyi çektiklerini ifade eden esnaf Nedim Dilek şöyle konuştu:

“BİMER’i de aradım, ama bir türlü yolumuz yapılmadı”

“Biz beş yıldır sanayide kalıyoruz. İşyerimiz burasıdır. Bir türlü kilitli parke taşı yapılmıyor. Midyat Belediyesi ve Sanayi Kooperatifine başvurduk. Hatta BİMER’i de aradım, ama bir türlü yolumuz yapılmadı. Sizlerin aracılığıyla sesimizi duyurmak istiyoruz ve bu konuda yayın yapmanızı istiyoruz. Halimizi görüyorsunuz. Yaz gelmek üzere ve her yer toz-toprak olacak. Yüzümüz gözümüz toz içinde kalıyor. Boğazımız tıkanıyor. Halimiz ortadadır. Bir an önce bu duruma son verilmesini istiyoruz.”

“Dükkânlarımızı temizlemekten iş yapamıyoruz”

Sanayi esnafından Adnan Doğu ise iş yerlerinin önüne gelişigüzel dökülen moloz ve hafriyattan gelen tozlar nedeniyle dükkânlarını sürekli temizlemek zorunda kaldıklarını ve bu nedenle iş yapamaz duruma geldiklerini ifade etti.

Doğu, “Sabahtan başlıyoruz dükkânı temizlemeye. Artık nefes alamaz duruma geldik. İşimizi gücümüzü bırakıp temizlik yapıyoruz. Bir de bunun üstüne moloz ve hafriyat dökmeleri de cabası. Artık yeter diyoruz. Bir an önce bu parke taşı sorunumuzu gidersinler.” dedi.

Bir diğer esnaf Zeki Akgün de tüm çağrılarına rağmen kendilerine herhangi bir geri dönüş yapılmamasını kendilerine bir hakaret olarak gördüklerini söyleyerek, “Molozları getirip önümüze atıyorlar. Böyle şey olur mu? Geçenlerde belediye başkanını aradım. Şahsen gelip burayı gördü. Rica ettik yapılsın diye. Ama hâlâ bir çalışma yapılmadı ve kimse gelip de sormadı.” şeklinde konuştu.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu