Gap

Mardin’de Yapılan Kazı Sonucunda İnsana Ait Kemik Bulundu

Kazı esnasında insan kemikleri bulundu Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yer altına döşenecek elektrik hattı için yapılan kazı esnasında insan iskeleti ortaya çıktı.



Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan ve kentin en işlek caddelerinden biri olan Şanlıurfa Caddesinde yer altına döşenecek elektrik hattı için yapılan kazı esnasında insan kafatası ve kemikler ortaya çıktı.

İlçe merkezindeki Şanlıurfa caddesinde yaklaşık bir önce başlatılan ve biten doğal çalışmasının ardından elektrik çalışmaları için kazıya başlanmıştı. Eski Akbank şubesi olarak bilinen yerin karşısında bugün yapılan kazı çalışmasında insana ait kafatası ve kemiklere rastlandı.

Kemiklere rastlanması üzerine Kızıltepe Cumhuriyet savcılığı gözetiminde kazı çalışması başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından kemiklerin bulunduğu alanda güvenlik şeridi çekildi.

İş makinesi ile etrafı açılan iskeletin çıkarılmasına ara verilirken olay yerine uzman arkeologlar çağrıldı. Arkeologlar gözetiminde kazı çalışmasına devam edilmesi bekleniyor.

Kazı çalışması ilçede merak uyandırırken güvenlik şeridi arkasında toplanan halk meraklı gözlerle çalışmayı takip ettiği gözlemlendi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı