Gap

Mardin’de Soru Yazım Teknikleri Semineri Düzenlendi

Mardin’de “Ölçme, Değerlendirme ve Uygulamalı Soru Yazım Teknikleri” seminerleri başladı.

Mardin’de “Ölçme, Değerlendirme ve Uygulamalı Soru Yazım Teknikleri” seminerleri başladı.
 

Mardin’de, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Mardin’de düzenlenen “Ölçme, Değerlendirme ve Uygulamalı Soru Yazım Teknikleri” seminerleri başladı.

Bir otelin konferans salonunda yapılan seminere; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi Başkanı Hüseyin Güç, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Türkiye’nin çeşitli illerinden 80 öğretmenin katıldı.

27 Mart’a kadar devam edecek olan seminerin açılışında konuşan MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ev sahipliği için Sarı ve ekibine teşekkür ederek, kursiyerlere başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise bu organizasyona ev sahipliği yapmanın ve öğretmenleri misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Müsteşar Yardımcısı Derik’te

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, seminer açılışının ardından Derik ilçesine geçerek, buradaki eğitimcilerle bir araya geldi.  

Derik Profesör Doktor Aydın Ayaydın Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen okul müdürleri programına katılan Kurt, okul yöneticiliğinin sorumluluk gerektiren bir görev olduğunu hatırlattı.

Kurt, konuşmasından sonra okul müdürlerinin eğitim ile ilgili soru, görüş ve önerilerini dinledi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu