Güncel

Mardin’de karne dağıtım töreni valinin gecikmesinden dolayı geç başladı.

Mardin’de resmi karne dağıtım töreninin valinin gecikmesinden dolayı 2 saat gecikmeli yapılamsı öğrenci velilerinin tepkilere neden oldu.

Mardin’de resmi karne dağıtım töreninin valinin gecikmesinden dolayı 2 saat gecikmeli yapılamsı öğrenci velilerinin tepkilere neden oldu.
 

Mardin’de resmi karne dağıtım töreninin yapıldığı okulda protokol krizi yaşandı. Saat: 09.30’da başlaması gereken programın valinin gecikmesinden dolayı saat: 11.35’te başlaması, öğrenci velilerinin tepkilere neden oldu.

Mardin’de bin 126 okulda eğitim gören yaklaşık 215 bin öğrenci, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle karnelerini aldı.

Kentte resmi karne dağıtım töreninin yapıldığı okulda ise valinin geç gelecek olması kısa süreli gerginliğe neden oldu.

Velilerden Seher Çaka, çocuğunun ilk defa karne alacağı için heyecanlı olduğunu söylerken, bazı veliler ise valinin gecikmesine tepki göstererek, karne almadan çocuklarını eve götürdüğü gözlemlendi.

Karne alamadıklarını belirten öğrenciler ise “Vali gelince karnemizi alacağız” dediler.

Gecikmeden dolayı bazı sınıflarda öğrencilerin sıkılmaması için çeşitli etkinlikler yapılırken, bazı öğrenciler ise şiir okudu, masal anlattı.

Birinci sınıf öğrencileri ise acıkınca aileleri tarafından kantinden tost ve meyve suyu aldıkları görüldü.  .

Öğrenci ve öğretmenler, 2 hafta tatil yapacak. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Karnelerini okuldan alan öğrenciler büyük heyecan yaşarken ailelerine karnelerini gösterme yarışına girdiler.

Düşük not nedeniyle çocuklara tepki gösterilmemesi konusunda aileleri uyaran uzmanlar, velilere şu uyarılarda bulundu:

“Çocuğunuza karşı gösterdiğiniz tutum ve davranışların, çocuğunuzun psikolojisini desteklemede ve size karşı güveninin oluşmasında önemli bir etkisi olduğunu unutmayın. Çocuğunuzun tatilde arkadaşlarıyla ders ortamından uzak eğlenceli zaman geçirmesi onun motivasyonunun artması için çok önemlidir.”

Karne sevincini yaşayan birinci sınıf öğrencisi Yasin Gün ise mutlu olduğunu söyledi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı