Gap

Mardin’de Gerçekleşen Proje Kapsamında Artuklu Bölgesine Kaldırım Çalışmaları Başladı

Mardin’de Gerçekleşen Proje Kapsamında Artuklu Bölgesine Kaldırım Çalışmaları Başladı Mardin merkez Artuklu ilçesinde kaldırım yenileme çalışmaları başlatıldı.

Cadde ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi” adı altında ilçenin yollarını parke taşı görüntüsünden kurtararak sıcak asfaltla tanıştıran Artuklu Belediyesi, asfalt çalışmasının tamamlandığı noktalarda kaldırım yenileme çalışmalarına başladı.

Kaldırım çalışmaları, ilk etapta doğalgaz, alt yapı, enerji nakil hatlarının yer altına alınması ve sıcak asfalt kaplama çalışmalarının bittiği Yenişehir Mahallesi’nde başladı.

Kaldırımların geniş ve kullanışlı olmasının yanı sıra estetik ve modern bir görüntü de olması için de özen gösteriliyor. Ayrıca engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak, engelli yürüyüş parkuru döşeme çalışmaları da kaldırım çalışmalarıyla eş zamanlı olarak yürütülüyor.

Artuklu’ya yakışacak kaldırımlar

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Projemizi hayata geçirmeden önce yaptığımız ön incelemelerde, ilçemizin kaldırımlarının birkaç farklı taştan, malzemeden yapıldığını gördük. Kaldırımlar o kadar işlevsiz, bozuk ve düzensizdi ki vatandaşlarımız kaldırımda yürüme alışkanlıklarını kaybetmişti. Çünkü bir yerde başlayıp devamı gelmeyen yarım bırakılmış, tahrip edilmiş, engelli vatandaşlarımızın kullanması için son derecede elverişsiz, estetikten uzak kaldırım manzaraları vardı. Bu manzara ilçemize hiç yakışmıyordu. Cadde ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile vatandaşlarımızı ilçe merkezinde yalnızca sıcak asfalt konforuyla değil, modern ve estetik kaldırımlarla da tanıştırmayı başardık. Çalışmalarımızı, bütün ilçemizin en kısa sürede bu konforu yaşaması için süratle yürütüyoruz. “ dedi.

 “Çalışmaları her fırsatta yerinde inceliyorum”

Fırsat buldukça çalışmaların yürütüldüğü noktaları ziyaret eden Başkan Öztürk, şunları söyledi:

“Alt yapı ve yol sorunu, Artuklu’nun ve Büyükşehir olmadan önceki durumuyla Mardin’in 30 yıldır çözülemeyen, vatandaşlarda bıkkınlık bezginlik yaratmış, kabullenilmek zorunda kalınmış kötü talihiydi. El birliğiyle bölgenin bu talihsizliği yenmesi için kısa sürede kararlar verip cesur adımlar attık. Bu yüzden heyecanlıyız ve bizi böyle heyecanlandıran projenin her aşamasında bizzat olmak istiyoruz. Bu nedenle çalışmaları, bulduğum her fırsatta yerinde inceliyorum.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı