Sağlık

Mardin’de Damlaya Damlaya Can Olur Kampanyası

Mardin’de “Damlaya Damlaya Can Olur” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına halk yoğun ilgi gösterdi.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle “Damlaya Damlaya Can Olur” sloganıyla merkez Artuklu ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sabah saatlerinde Kızıltepe Kavşağı yakınlarında kurulan kan bağışı TIR’ına gelenler, kan vererek ülke genelinde devam eden kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikadan gelerek kan bağışında bulunduklarını belirten Ulaş Vural, “Kan bağış kapmayasının olduğunu duyunca fabrikadaki personellerimizle katılmak istedik. 6 ay önce de düzenlenen kampanyaya katılmıştık. 6 ay sonra personelimizi tekrar getirdik. Her 6 aylık süreçlerde kampanya devam ettikçe personellerimizle katılmaya devam edeceğiz.” dedi.

Mardin halkı tarafından yapılan kan bağışından memnun olduklarını belirten Kızılay yetkilileri, “İllerimizdeki hastanelerin kan ihtiyacını karşılıyoruz. Bu maksatla çeşitli kan bağışı stantlarımız olmaktadır. Bu günkü standımız Mardin Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla organize edildi. Yapılan kan bağışından memnunuz. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Her an hepimizin ihtiyacı olabilir.” ifadelerini kullandılar.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu