Gap

Mardin’de Bir İlk Beyaz Bayrak Projesi Gerçekleştirildi

Mardin’de Bir İlk Beyaz Bayrak Projesi Yapıldı Mardin’de 481 okula “Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle uygulanan, “Beyaz Bayrak” projeleri çerçevesinde Mardin’de 481 okul “beyaz bayrak” sertifikası almaya hak kazandı. Okulların sertifikaları bir otelde düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, “Yapılan hizmetlerin sürdürebilir hale gelmesi için çalışıyoruz. Sadece okulları temiz tutmuyor, şık hale de getiriyoruz. Hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerinde hizmetlerimizin büyük çoğunluğu eğitim için organize ediliyor.” dedi.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise Türkiye’de 63 bin 153 okulda bir milyon öğretmenle 18 milyon öğrenciye eğitim hizmeti verildiğini aktardı.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Yavuz Ateş de sağlığın korunmasında kişinin yaşadığı çevre, ikamet ettiği ev, eğitim gördüğü okul, içtiği su, yediği besinler ve soluduğu havanın önem taşıdığını anlattı.

Ateş, “MEB ile 2005 yılında Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü’nü imzaladık. Bugün itibarıyla yaklaşık 59 bin okulumuzdan 21 bin 187’si beyaz bayrak unvanı almış bulunmakta. Mardin’de ise bu yıl oran yüzde 45’i bulmuş durumda.” dedi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İl Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz da programda birer konuşma yaptılar.

Protokol konuşmalarının ardından beyaz bayrak almayı hak eden okulların idarecilerine sertifikaları verildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı