Güncel

Malatyalılar 28 Şubat Mağdurlarına Destek Mitingi Yaptılar

​MAZLUMDER öncülüğünde Türkiye geneli her hafta 28 Şubat mağdurları için düzenlenen basın açıklaması bu hafta Malatya Adliyesi önünde yapıldı.

​MAZLUMDER öncülüğünde Türkiye geneli her hafta 28 Şubat mağdurları için düzenlenen basın açıklaması bu hafta Malatya Adliyesi önünde yapıldı.
 

MAZLUMDER öncülüğünde Türkiye geneli her hafta çarşamba günleri düzenlenen “Bu Son 28 Şubat Olsun” konulu basın açıklaması bu hafta Malatya Adliyesi önünde yapıldı.

Basın açıklamasına; kanaat önderleri, HÜDA PAR İl Başkanı M. İlker Dönmez, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını okuyan MAZLUMDER Malatya Şube Başkanı Mehmet Aslan, 28 Şubat mağdurlarının derhal serbest bırakılması gerektiğini söyledi.  

28 Şubat mağdurlarının serbest bırakılması için her hafta basın açıklaması yaptıklarını belirten Aslan, “7’nci haftasında, şubelerimizle ve bu talebemize destek veren bütün kişi ve kurumlarla ‘28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın!’ demeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta başta Bolu Cezaevi olmak üzere Diyarbakır, Batman ve Sivas Cezaevlerinin önünde hemen her çevreden geniş bir katılımla dillendirdiğimiz bu talep maalesef bugüne kadar somut bir çözüm iradesiyle karşılık bulmadı.” dedi.

Siyasi kararlara meşru muamelesi yapmanın çelişkiden öte bir şey olmadığını vurgulayan Aslan, “Tek bir kanun maddesi ile çözülebilecek bir meselenin akıl ve vicdan sınırlarını zorlayacak derecede ihmal edilmesi, çelişki üstüne çelişki üreten yargının günahlarının görmezden gelinmesi, hayatı çalınan insanların ve ailelerin yaşadıklarına yönelik umursamazlık bu kadar açıkken, artık bu konuda ne diyeceğimizi bilemez durumundayız. 28 Şubat’a darbe yargılamalara ‘brifingli yargılamalar’ dedikten sonra bu yargılamalar neticesinde verilen siyasi kararlara meşru karalar muamelesi yapmak çelişkiden öte bir anlam ifade etmemektedir. Açıktır ki infazlar tamamladıktan sonra gelecek yeniden bir yargılama düzenlemesinin ya da iade-i itibarın 30 yılını cezaevlerinde geçiren insanlar açısından hiçbir şey ifade etmeyecektir. Çocukları babasız anneleri evlatsız bırakan bu sorunun hemen şimdi çözülmesi gerekmektedir.” diye konuştu. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu