Güncel

Mahkumlar Birbirlerine Bakın Ne Yapmış

​Brezilya’da 26 mahkum ölmüş olduğu cezaevi isyanlarında 56 şahıs firar etti, mahkumların birbirlerini öldürüp uzuvlarını yediği ortaya çıktı.

Brezilya’da hapishanelerde senenin başından bu zamana devam eden şiddet olaylarına kan donduran bir tane daha eklendi. 

Alcacuz’da 10 gün evvel çıkan ayaklanmada 26 mahkum ölmüş, çok sayıda mahkum cesedi, kafaları kesilmiş halde bulunmuştu. Mahkumların birbirini öldürüp yediği iddia edildi.

MAHKUMLAR RAKİP ÇETE ÜYESİNİ ÖLDÜRÜP YEMİŞ

Natal kentindeki Alcacuz Hapishanesi’nde çekilen bir videoda ise, mahkumların rakip çete üyesini öldürüp uzuvlarını ızgara yapıp yediği görüldü.

56 MAHKUM FİRAR ETMİŞ

SAO Brezilya’da isyan esnasında 26 mahkumun öldüğü Rio Grande do Norte eyaletinde Alcaçuz Cezaevi’nde yeni bir operasyonla sayım yapan güvenlik güçleri, en az 56 mahkumun ise firar ettiği belirledi. 

Emniyet güçleri ve özel operasyon birlikleri, mahkumları saymak, cep telefonu ve silahları toplamak, tutuklu ve hükümlüleri ayıracak konteynerlerin montajını tamamlamak ve binalardaki yıkıntıları temizlemek için operasyon yaptı. Operasyon tamamlanmasından sonra mahkumlar, ellerinde yakın dövüş silahları ve cep telefonlarıyla tekrar cezaevi binaların çatılarına çıktı.

MAHKUMLARIN YAPTIĞI TÜNELLERİN SAYISI 8 ‘E YÜKSELDİ

Güvenlik güçleri, yeni bir operasyon yaparak yaptıkları sayımda Alcaçuz’dan en az 56 mahkumun kaçtığını tespit etti. 

Adli Tıp Kurumu yetkilileri de daha çok sayıda ölüyle karşılaşmamak için çalışmaların devam ettiği söylenildi. 

Karşıt suç çetelerinin tutulduğu bölümleri konteynerlerden oluşturulan duvarlarla birbirinden ayırma çalışmaların devam ettiği cezaevinde olan tünel sayısı ise 8’e çıktığı söylenildi.

3 EYALETTEN 78 ÖZEL EĞİTİMLİ MEMUR GÖREV ALACAK

Brezilya Adalet ve Vatandaşlık Bakanlığından yapılan açıklamada, 3 eyaletten 78 özel eğitimli cezaevi müdahale görev gücü memurun Alcaçuz’a gönderildiği bildirildi. Açıklamada, Rio de Janeiro, Ceara ve Sao Paulo eyaletlerinden memurların Eyalet Kamu Güvenliği ve Sosyal Savunma Bakanlığının koordinasyonunda cezaevi memurlarıyla entegre şekilde çalışacağı kaydedildi.

TOPLAMDA 100’Ü AŞKIN MAHKUM YAŞAMINI YİTİRDİ, 300 MAHKUM FİRAR ETTİ

Brezilya’da yeni sene ile başlayan cezaevi isyanlarında 100’ü aşkın mahkum ölmüş, 300’den çok mahkum firar etmişti. Son olarak geçen salı günü Sao Paulo’daki isyanda 152 mahkum kaçmıştı. Şu ana kadar bu mahkumlardan 109’unu yakalamayı başaran emniyet güçleri, 43 mahkumu arama çalışmaları devam ediyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu