Güncel

Mahalleyi Saran Polis Ekiplerini Görünce Hepsini Ateşe Atıp Yaktı

Bursa’da 2 bin polisin katılmış olduğu, helikopter destekli uyuşturucu operasyonu yapıldı. Polisleri görünce hemen paniğe kapılan zehir tacirleri, uyuşturucuları ateşe verdi 31 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın yönettiği havadan koordinat verilip takibin yapıldığı operasyonda uyuşturucu tacirleri kaçamadan kıskıvrak yakalandı. Nefes kesen operasyonda satıcılar uyuşturucu maddeleri ateşe verdikleri esnada yakalandı. Koç başlarıyla kapıları kırılıp ansızın girilen evlerde çok sayıda uyuşturucu ile ruhsatsız tabanca ve tüfek ele geçirildi. Operasyona katılan narkotik köpeği Alfa buzdolabına saklanmış esrarı eliyle koymuş gibi buldu.

2 BİN POLİS GÖREV YAPTI

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü şehir genelinde uyuşturucuya karşı topyekun savaş başlattı. Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan Bursa polisi, operasyonları aralıksız olarak devam ediyor. Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmalar neticesinde merkez Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde uyuşturucu ticaretinin yapıldığı 2 ayrı mahalleye operasyon yapıldı. Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube ve diğer şubelerin de destek verdiği operasyona yaklaşık 2 bin polis katıldı. Çok sayıda eve eş zamanlı baskın yapan ekipler uyuşturucu tacirlerini kıskıvrak yakaladı.

UYUŞTURUCULAR BUZDOLABINDAN ÇIKTI

Geniş güvenlik tedbirleri altında koç boynuzu ile kapıları kıran ekipler, ikametleri didik didik aradı. Evlerin her bölümünü kontrol yapan polislere, narkotik köpeği Alfa’da destek verdi. Bir evin bahçesinde toprağa gömülü haldeki uyuşturucuyu bulan Alfa, evin içinde buzdolabına saklanmış hapları da pas geçmedi.

HELİKOPTERDEN KOORDİNAT VERİLDİ

Dev operasyona havadan polis helikopteri de destek verdi. Polis helikopteri tespit yaptığı noktalara ani baskın yapan ekipler tacirleri kıskıvrak yakaladı. Operasyon bölgesinde helikopterle havadan keşif yapan ekipler, aşağıdaki polisler ile koordineli çalışarak, ara mahallelere kaçan şüphelileri bildirdi. Ara ara hareketli dakikaların da olduğu operasyon saniye saniye kameraya yansıdı. Ayrıca mahalle sakinleri de meraklı bakışlar içinde operasyonu izledi. Operasyon kapsamında belli miktarda uyuşturucu, silah, tüfek ve bunlara ait fişek ele geçirildi, 31 şüpheli gözaltına alındı.

OPERASYONLARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR

Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, “Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, PKK’ya operasyon yapıldı. Ve hemen ardından Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz şehrimizin muhtelif yerlerine operasyon yaptı. Bu operasyonlarımız kararlılıkla sürecektir.

Vatandaşlarımızın bu konuda desteği çok önemli. Vatandaşlarımıza, medyamıza ve muhtarlarımıza desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla devam edecektir. Bu illeti inşallah Bursa’mızda el birliği ile kurtaracağız. Bugünkü operasyona yaklaşık olarak 2 bin civarında emniyet görevlimiz operasyona katıldı.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu