Güncel

Mahalle Bir Anda Çok Kötü Karıştı Tehlikeli Anlar Yaşandı

Mersin’de bir mahallede ikamet eden Suriyeli vatandaş ile mahalle sakinleri arasında alacak verecek yüzünden çıkan tartışma kısa zaman içinde tartışma yaşandı.

Mersin’de alacak – verecek meselesi yüzünden Suriyeli vatandaşlar ile mahalle sakinleri arasında taşlı sopalı kavga yaşandı.

KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Merkez Akdeniz İlçesi Adanalı oğlu Mahallesinde, tarım işçisi olarak çalışan bir grup Suriyeli ile mahalleli arasında alacak verecek konusundan tartışma yaşandı.

İki grup arasında yaşanan tartışma kısa zamanda büyüyerek kavgaya dönüştü.

Olaya dahil olan mahalleli ve diğer Suriyeli vatandaşlar arasında yaşanan taşlı sopalı kavgada bir Suriyeli yaralanırken, sığınmacıların saldırdığı bir aracın camları kırıldı. 

Kavga esnasında silah sesleri de duyuldu, mahalleye çok sayıda polis, TOMA ve zırhlı araç gönderildi.

Çok sayıda Suriye vatandaşın kaldığı mahalleye Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de geldi. 

Mahalleliyi sakinleştirmeye çalışan Aktaş, istenmeyen bir takım olayların yaşandığını, olayın daha büyük boyutlara ulaşmaması için tahliye çalışmasının başlatılacağını söyledi. 

İki grubun tekrar karşı karşıya gelmemesi için önlemler alan polis, Suriyelilerin çadırların olduğu yerde barikat kurdu.

SURİYELİLER TAHLİYE EDİLDİ

Ellerinde sopalarla Suriyelilerin çadırlarına gitmek isteyen bazı mahallelileri ise polis zorla ikna yaparak geri gönderdi. 

Mahalle sakinleri dağılmamakta ısrar etmesi üzerine Mersin Valiliği, mahallede Suriyelilerin tahliyesine karar verdi. 

Akdeniz Belediyesi ve Büyük şehir Belediyesine ait otobüsler Suriyelilerin tahliyesi için bölgeye yönlendirildi. Suriyelilerin uygun görülen boş bir araziye yerleştirileceği söylenildi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu