Güncel

​Maden’de Evler Kendiliğinden Harabe Hale Geliyor

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan maden ocağından dolayı Kaymakamlık tarafından boşaltılan evler kendiliğinden yıkılıyor.

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan maden ocağından dolayı Kaymakamlık tarafından boşaltılan evler kendiliğinden yıkılıyor.
 

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan Maden-Bakır ocağından çıkarılan hafriyatın şehrin üst kısmına dökülmesinden dolayı boşaltılan evler kendiliğinde yıkılmaya başlandığı görüldü.

Maden-Bakır ocağından çıkarılan hafriyatın ilçenin üst kısmına dökülmesinden dolayı Kaymakamlık tarafından bazı evler daha önce boşaltıldığı öğrenildi. Boşaltılan evlerin yıkılması planlanırken dökülen dağ gibi oluşan hafriyattan dolayı evler bir bir kendiliğinde yıkılıyor.

Daha önce yapılan haberlerde ilçesinin göçük tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ifade edilmişti. İlçenin coğrafi konumunun dağlık alan olmasıyla beraber şehrin üst kısmına dökülen hafriyattan dolayı 15’e yakın apartmanın hasar gördüğünü söyleyen ilçe sakinleri, ilçenin girişindeki köprünün sıkışma sonucunda orta kısmının patladığını ve ayaklarının çatladığını belirtmişlerdi.

İlçe, riskli olan Cami Kebir Mahallesi ile sıkıntı yaşanmayan Bahçelievler Mahallesi’nden oluşuyor.  Hükümet Konağı ve bağlı kurumlar eski hastanenin bulunduğu taşındığı öğrenildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı