Gap

Lazer Teknolojisinde Sorunlar Yüzde Yüz Sona Ermiyor

Diyarbakır’da düzenlenen bir konferansa katılan medikal firma yetkilileri, lazer teknolojisiyle yapılan epilasyonlarda tüylerin tamamının bitmediğini söyledi.

Diyarbakır’da düzenlenen bir konferansa katılan medikal firma yetkilileri, lazer teknolojisiyle yapılan epilasyonlarda tüylerin tamamının bitmediğini söyledi.
 

Diyarbakır Dicle Üniversitesinde düzenlenen Birinci Güzellik Konferansı’na katılan medikal firma yetkilileri, lazer teknolojisiyle yapılan epilasyonlarda tüylerin tamamının bitmediğini belirttiler.

Hormonal dengeye göre kıl kökleri ve kılın yapısının değişebildiğini anlatan yetkililer, vatandaşlara bu konularda uyarılarda bulundular.

Medikal firma yetkililerinden Özer Uygungelen, “Epilasyon yaparken kıl ve cilt rengine göre doğru uygulamayı seçmemiz lazım. Beyaz cilt tonu, esmer cilt tonu değiştiği zaman kullanacağımız cihazı buna göre belirlememiz gerekiyor. Bununla birlikte tüylerin yapısı da çok önemli. Tüylerin ince olması, kalın olması, siyah olması ya da renginin farklı olması kullanılan lazer cihazının frekansının değerlerini değiştirebiliyor. Bu anlamda müşteriden ziyade cihazı kullanan uzmana ciddi iş düşüyor. İyi bir eğitim gerekiyor.” dedi.

“Hormonal dengeye göre kıl kökleri ve kılın yapısı değişebiliyor”

Epilasyon merkezlerinde uzmanların belgelerinin olup olmadığının sorgulanması gerektiğini kaydeden Uygungelen, şunları söyledi:

“Kullanılan lazer teknolojisiyle ilgili müşteriler, uzmanlara ‘Buz başlıklı teknoloji mi dio teknolojisi mi yoksa fraksonel teknoloji mi kullanıyor?’ şeklinde soru sormalı. Bunlar önemli kriterlerdir. Her teknolojinin vereceği sonuçlar farklı oluyor. Orada uzmanınızı iyi dinleyip, işlem sürecinin başında nasıl bir sonuç alacağımız konusunda bilgi isteme hakkımızı mutlaka kullanmamamız gerekiyor. İşin ehli olsak da olmasak da olumsuz sonuçlar her zaman her makinede vardır. Çünkü her cihazın belli bir kullanım değeri ve kullanım alanı vardır. Biz doğru alanlarla doğru kullanım alanını bir araya getirmezsek istenmeyen sonuçların alınması gayet normaldir. Bu ne cihazı kötü yapar ne de uzmanı. Burada önemli olan, doğru uygulamayı doğru kişiye yapmak. Bu anlamda uzmanın bilgisine güvenmemiz gerekiyor. Uzmanların da cihazları iyi tanımaları gerekiyor. ‘Lazer teknolojisinde tüylerin tamamı bitiyor.’ diye bir taahhüt alıyorsak ben bu taahhüde katılmıyorum. Çünkü mevsime, hormonal dengeye göre kıl kökleri ve kılın yapısı değişebiliyor.”

“İnsanımızın konuyla ilgili araştırma yapması gerekiyor”

Yetkililerden Serhan Yazıcıoğlu ise “Biz, soğuk hava üflemeli cihazlarımıza buz başlık entegrasyonu yaptık. Tek bir cihazda kullanma fırsatı sunduk insanlara. Amacımız, müşterinin kulak dolgunluğuna göre ihtiyacı karşılamaktı. Teknolojik açıdan insanlara verebileceğimiz tavsiye, cihazlar konusunda olabildiğince teknik bilgi sahibi olmaları lazım. Çünkü piyasada çok fazla firma ve müdahil ürün var. Ne zamanki insanımız bilinçli olursa bir problem olmayacak. Onun için konuyla ilgili yeterince araştırma yapmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı