Gap

Lastik Fabrikasında Patlama Oldu Fabrika Yıkıldı

Gaziantep’te bir lastik kaplama fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle fabrika tamamen yıkılırken olayda bir kişi yaralandı.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bir lastik kaplama fabrikasında meydana gelen patlama bir kişi yaralandı. Patlama sonrası fabrikanın tamamen yıkıldığı görüldü.

Olay Saat 06: 20’de Şehitkamil ilçesi Küsget Sanayi Sitesinde bulunan bir lastik kaplama fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sabah erken saatlerde fabrikada henüz bilinmeyen bir nedenle bir patlama sesi duyuldu.

Meydana gelen patlamada fabrika tamamen yıkılırken patlama esnasında içeride kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi.

Patlama nedeniyle çevredeki iş yerlerinde de hasar oluştuğu görülürken olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Patlamanın kentin bir çok noktasında duyulduğu belirtildi.

Patlamanın yaşandığı atölyenin yan tarafındaki bir iş yerinde bulunan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi hafif şekilde yaralanırken, olayın lastik kaplama atölyesinin kazan dairesinde meydana geldiği tahmin ediliyor.

Polis ve itfaiye ekiplerinin patlamanın yaşandığı bölgedeki incelemeleri devam ediyor. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu