Kültür

Kuran Aşıkları Derneği 2019 Veda Gününe Hazırlanıyor

Kuran Aşıkları Derneği (KA-DER) düzenlediği yaz Kuran Kurslarının tamamlanmasına az bir süre kala dönem sonu kutlama şeklinde bir program düzenleyeceğini açıkladı.

Kuran Aşıkları Derneği (KA-DER) düzenlediği yaz Kuran Kurslarının tamamlanmasına az bir süre kala dönem sonu kutlama şeklinde bir program düzenleyeceğini açıkladı. 

Kuran Aşıkları Derneği Başkanı Fethi Küçük, bu yıl Yaz Kuran Kursalarına büyük rağbet gösterildiğini 12 şube de 2700 çocuğa Allah’ın kelamı olan Kuran’ı Kerim okumayı öğretmeye çalıştırklarını belirten Küçük, “Bizim Kuran Kursu olarak başlattığımız Allah’ın Kelamını okumayı öğrenme konseptimiz sıradan Kuran Kursu konsepti dışına çıkarılarak çocukların hem eğlenerek hemde öğrenerek keyifli ve bir o kadar verimli bir yaz geçirmelerini sağladık. 

Bunun için bir çok hayırsever vatandaşımız elini taşın altına koyarak gerek maddi anlamda gerek yer temini anlamında önemli katkıları oldu Allah onlardan razı olsun.  Bunun yanında Kuran öğrenimi için bizlere okul tahsis eden Milli Eğitim Müdürümüze de ayrıca teşekkür ederim.” Dedi

 

KA-DER Başkanı Fethi Küçük Konuşmasının Devamında

“Tabi öğrenciler çok yoğun ve yorucu bir yaz geçirdi, şimdi biz KA-DER olarak bütün öğrencilerimizi gerek yüzme havuzlarına gerek pikniklere götürerek eğitimi aynı zamanda eğlenceye çevirdik bunun yanında “Yaz Kuran Kursu” programımız 7 Eylül 2019’da sona eriyor. Biz KA-DER olarak eğitimini tamamlayan bütün öğrencilerimiz ve velilerinin de katılacağı yıl sonu etkinliği düzenleyeceğiz. Etkinliğimizde tiyatro gösterisinden ilahi gruplarının söyleyeceği ezgiler ve benzeri bir çok etkinlik düzenlenecek. 

Veda etkinliğimize Başta öğrenclerimiz ve velileri olmak üzere bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu