Güncel

Kübra Burun Ameliyatı Olmak İçin Girdi ve…

Gaziantep’te 17 yaşında Kübra Özüberk burnunda olan kemiği aldırmak için gittiği hastanede ameliyat sonrası kendine bir türlü gelemedi.

Genç kız 10 gündür yoğun bakımda yaşam savaşı verdi fakat acı haber ise bu sabah geldi. Talihsiz kız, yaşam savaşını ne yazık ki kaybetti.

10 GÜNDÜR YAŞAM SAVAŞI VERİYORDU

Olay, 17 Ocak 2017 tarihinde Gaziantep’te bir hastanede yaşandı. Burnunda kemik olan Kübra Özüberk (17) ameliyat olmak için hastaneye gitti. İddiaya göre, gerekli tetkiklerin yapılmasından sonra ameliyata alınan genç kız plastik cerrahlar tarafından burun estetiği ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası yaklaşık olarak 10 saat uyanmadığı iddia edilen Özüberk, daha sonra apar topar ise hemen yoğun bakıma alındı. 

Genç kız, tutulduğu yoğun bakım ünitesinde 10 gün yaşam savaşı verdi.

YAŞAMINI KAYBETTİ

Beyin kanaması geçirdiği iddia edilen ve yoğun bakım ünitesine alınan genç kız, bugün sabaha karşı yaşamını yitirdi.

SAĞLIK BAKANI’NA SESLENİYORUM

Özüberk’in cenazesi, otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Özüberk’in dayısı Fatih Atıcı, yaptığı açıklamada, anne ve babanın çok acılı olduğunu, konuşmayacak durumda olduğu söylenerek şunlar anlatıldı:

Sayın Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’a sesleniyorum. Yeğenimin ölüm sebebin belirlenmesi için gerekli soruşturmanın yapılması için talimat vermesini talep ediyoruz. Kusurlu, suçlu aramak istemiyoruz. İhmali olan varsa araştırılsın. Tabii ki takdir Allah’ındır, hepimiz O’na döneceğiz fakat tedbiri elden bırakmayacaktık. Maalesef burada tedbir sıkıntısı var.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu