Gap

Köy Okuluna Kütüphane Yapıldı

​Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Sapanlı köyünde “Açık Kapı Projesi Kütüphanesi” açıldı.

​Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Sapanlı köyünde “Açık Kapı Projesi Kütüphanesi” açıldı.
 

“Batman Her Yerde Okuyor” kampanyası çerçevesinde; Batman Valiliği Açık Kapı Birimi ve Batman İMKB Belde Ortaokulunun katkılarıyla Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Sapanlı (Babnirê) köyü ilkokuluna 3 bin kitap kapasiteli kütüphane kazandırıldı.

Batman Valiliği, Batman Belediyesi ve Batman İMKB Belde Ortaokulun katkıları ile yapılan kütüphanenin açılışına; Gercüş kaymakamı Ünal Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Batman İMKB ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri ile Açık Kapı Birimi personeli katıldı.

Programda Sapanlı Köyü İlkokulunda okuyan öğrencilere; Batman Valiliği ve kamu kurumlarının destekleriyle alınan giyim eşyası, spor malzemeleri ve kitap hediye edildi.

Kütüphane, köy okulu ile merkez okulları arasında gönül bağının güçlendirilmesinin amaçlandığını belirten yetkililer; toplumda paylaşmayı, okuma kültürü ve oranının arttırılması amaçlandığını, kitapla yetişen nesiller için başarının kaçınılmaz olduğu ifade edildi.

Sapanlı Köyü İlkokulu öğretmen ve öğrencileri okullarına kazandırılan kütüphane nedeniyle memnuniyetlerini belirterek, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı