Ekonomi

Kosgeb Sıfır Faizli Kredisi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

KOSGEB 2016 yılı sonunda açtığı faiz destekli kobi kredisi büyük ilgi görürken 15 bin işletme ile sınırlı tutulan desteğe rekor başvuru olmuştu bunun üzerine bakanlık harekete geçerek tekrar aynı kredi desteğini açtı

KOSGEB 2016 yılı sonunda açtığı faiz destekli kobi kredisi büyük ilgi görürken 15 bin işletme ile sınırlı tutulan desteğe rekor başvuru olmuştu bunun üzerine bakanlık harekete geçerek tekrar aynı kredi desteğini açtı . 
Ancak bu sefer başvuru sayısı 249 bin kosgeb’in destek vereceği işletme sayısı ise 230 bin yani tüm başvuranlar içerisinde sadece 19 bin işletme elenecek geri kalan bütün işletmeler sıfır faizli kosgeb kredisini almaya hak kazanacak. 

20 Şubat’ta başvuruları sona eren destek kredisinin sonuçları bu gün açıklanacak ve sonuçlar ya SMS yada mail yolu ile ilçgililere bildirilecek.

Faizsiz kredi desteğini hak kazanan KOBİ ve işletmeler kosgeb’ten alacakları onay belgesini ilgili bankalara götürecek ve normal kobi kredisi başvuruları prosedürü işlenecek. 
Bankalar bağımsız bir şekilde kredi degerlendirmesi yaptıktan sonra işletmeye kredi verip vermeyeceğine karar verecek.

Teminat sıkıntısı çeken işletmeler için Kredi Garanti Fonu (KGF) devreye girecek yine KGF’nin uygun gördüğü işletmeler KOSGEB ilgisi olmadan degerlendirilip onay sürecine gidecek.
Alınan kredi bir yılı geri ödemesiz bir yıldan sonra üçer aylık peryotlar ve eşit taksitler ile 8 taksit şeklinde geri ödemesi yapılalacak yani toplam 3 yıl sürecek

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu