Advert
Advert
Bu makale 19 Aralık 2017 10:57:36 Tarihinde eklenmiştir.

Öğretmenler Günü Sadece 24 Kasım'mı?

Sadece bir haftaya sığdıramayız o kadar zahmete omuz vermişler ki. Çünkü her gördüğünde ceket iliklenen ve geçtiğinde peşinden gidilen anne den sonra muallim gelir.

Sadece bir haftaya sığdıramayız o meşekkatlerini ucuza bağlayamam.
Çünkü her gördüğünde çeket iliklenen ve geçtiğinde peşinden gidilen anne den sonra muallim gelir.

Kutlamak için 24'ü beklemeyin her hangi bir yirmi dört saatte de yapıllabilir.

Kıymeti ölçülemeyecek kadar saygın ve yüksek olan öğretmenlik mesleği, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde çocuklarımıza; kardeşlerimize öğretme görevi aynı şekil de eğitme; çocuklarımızın yetenek ve becerilerini de ortaya çıkaran, milletimize hizmet etmenin, en güzide yollarından birisidir.

Öğretmenler ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı hayata hazırlayan mimarlardır.
Hayatımızın en değerli kıymetli olan sevgili çocuklarımızın, kardeşlerimizin; maddi ve manevi değerlerimizi, dinimiz, kültürümüz örf ve adetlerimizi, zihniyetimizi benimsemiş; değişen dünya koşullarına ayak uydurabilecek bilgi ve birikime sahip, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti insanlığa, topluma, ailesi ve kendisi yararına yaşayan ve uygulayabilen donanımlı bireyler olarak yetiştirilmesi Cumhuriyetimizin geleceği bakımından büyük önem taşımaktadırlar.

Şunu iyi bilmeliyiz ki, bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, değerlere, ileriye yönelik fikirlere sahip; ahlaklı, inancına sahip çıkan öğretmenlerden mahrum nesilerde eğitimde ileriye taşınmaları mümküm değildir.

Memleketimizin her köşesine ulaşarak fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi yüksek medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimize her ferd manevi bir teşekkür borçludur.

Bediüzaman Hazretleri Said Nursi (ra) bu mesleğin kudsiyetini“Muâllimliğin ortası olmaz, ya minarenin ucundadır veya dibindedir, param olsaydı muâllimlere her gün için 10 altın verirdim” dedi' vazifelerinin ehemiyetini belirtmiştir.

Tabi mesleğini hakkıyla eda eden Allah'ı bilen ve O'nun illiminin delalığını yapanı  kast etmiştir.

Vefat eden öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de Cenab-ı Hak'dan sağlık afiyet dillerim.

Mehmet Akif Şenel
Yorum Yap
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:05
Güneş
06:26
Öğle
12:18
İkindi
15:24
Akşam
17:57
Yatsı
19:11
Advert
 istanbul escort