Advert
Advert
Bu makale 21 Ağustos 2017 22:01:18 Tarihinde eklenmiştir.

Halkın Anlayacağı Şekilde Seo Nedir?

Seo bizim anlayacağımız dilde bir kelimenin çeşitli arama motorlarında çıkması için yapılan alt yapı optimizasyonu veya çeşitli kelimelerde google ve benzeri arama motorunda üste çıkma çabası diyelim

Seo karmaşık ingilizce terimlerden veya halk dilinde çok fazla anlaşılmayacak terimlerde anlatıldığından dolayı seo hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığımıza inanıyorum bunun içinde Seo hakkında kısa bir araştırma sonucunda daha anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Aşşağıda belirteceğim 3 maddeden kesinlikle uzak durun kesinlikle bir işe yaramayacaktır siteniz arama motorlarına % 100 uyumlu olsun istiyorsanız sakının, uzak durun, yaklaşmayın..
 
 
 

1: Back Link Çalışması

Backlink çalışması kesinlikle yapmayın veya yaptırmayın, Backlink nedir, daha rahat anlaya bilmemiz için sıradan hayatta şununla mukayese edebiliriz, Bir başkasına kefil olmak veya referans olmak anlamına gelir, size referans olan kişinin sözüne güvenilmese veya itibarı olmasa size ne kadar kefil olursa olsun hiç bir işinize yaramaz, tam aksine size zarar verir, link aldığınız size çeşitli arama motorlarında güvenini sarsmış ise pekte işinize yaramayacaktır, aksine size zarar verir. bundan dolayı asla back link çalışması yaptırmamanızı öneririm bunun için daha farklı yollar var bahsedeceğim detaylı.
 
 
 

2: Kesinllikle bir birine benzer içerik girmeyin.

Web sitenizde bir ürününüzü paylaşacaksanız, veya herhangi bir makale yazacaksanız eklemiş olduğunuz ürünün ismini açıklamada boğacak şekilde üst üste eklemeyin, örneğin: Gümüş Yüzük, gümüş yüzük almak istiyorsanız gümüş yüzük için şunlara dikkat edin aksi durumda ümüş yüzün işinize yaramaz gibi bir satırda 3 tane veya 4 tane anahtar kelime eklemeyin.
 
 

3: Koyala Yapıştır Yapmayın.

Sektörünüz ile alakalı farklı markalarda internet üzerinde sitesi olan firmaların ürünlerini tanıttığı şekilde tanıtmayın, kendinize has organik bir şekilde anlatın, böylenikle sizin web sitenizden bir ürün alındığı zaman organk backlink oluşur, backlink olarak işinize yarayacak teş şeyde budur.

Google arama motoru optimizasyonu için detaylı bir açıklamada bulunmuş, Sağlıklı bir bilgi anlaşılır düzeyde yazıldığı için kesinlikle okumanızı taviye ederim.
SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edicisi" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır, ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO'nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuzca hazırlanmış bir SEO'nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. Pek çok SEO ile diğer ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:
 
 
 

Sitenizin içeriğini veya yapısını inceleme

Web sitesinin geliştirilmesiyle ilgili teknik önerilerde bulunma. Örneğin, barındırma, yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
İçerik geliştirme
Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetimi
Anahtar kelime araması
SEO eğitimi
Belirli pazarlarda ve bölgelerde uzmanlık.
Google arama sonuçları sayfasında organik arama sonuçlarının yanı sıra genellikle ödemeli reklamların da ("Reklamlar" veya "Sponsorlu" ifadesiyle belirtilir) görüntülendiğini unutmayın. Google ile reklam vermenizin, sitenizin arama sonuçlarımızdaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Google, siteleri ücret karşılığında arama sonuçlarımıza eklemez veya sitelerin sıralamasını değiştirmez. Organik arama sonuçlarımızda görünmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Search Console, resmi Web Yöneticisi Merkezi blog'u ve tartışma forumumuz gibi ücretsiz kaynaklarda sitenizi organik arama için nasıl optimize edebileceğiniz konusunda bol miktarda bilgi bulabilirsiniz. 
Bir SEO ile çalışmayı düşünüyorsanız ne kadar çabuk harekete geçerseniz o kadar iyi olur. SEO ile çalışmaya başlamak için en uygun zaman bir siteyi yeniden tasarlamayı veya yeni bir siteyi devreye sokmayı düşündüğünüz zamandır. Bu şekilde SEO'nuz ve siz, daha en başından sitenizin, arama motorlarına uygun bir şekilde tasarlanmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte iyi bir SEO, mevcut bir siteyi de iyileştirmeye yardımcı olabilir.

SEO'ya yöneltebileceğiniz yararlı sorulardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

Önceki çalışmalarınızdan örnekler gösterebilir ve başarı öykülerinizden bazılarını bizimle paylaşır mısınız?
Google Web Yöneticisi Yönergeleri'ne uyuyor musunuz?
Organik aramaya ek olarak çevrimiçi pazarlama hizmetleri veya önerisi sunuyor musunuz?
Ne kadar zamanda, nasıl sonuçlar bekliyorsunuz? Başarınızı nasıl ölçüyorsunuz?
Sektörümüzdeki deneyiminiz nedir?
Ülkemizdeki/şehrimizdeki deneyiminiz nedir?
Uluslararası siteler hazırlama konusunda deneyiminiz nedir?
En önemli SEO teknikleriniz nelerdir?
Ne kadar zamandır bu işle ilgileniyorsunuz?
Sizinle nasıl iletişim kurabilirim? Sitemizde yaptığınız değişikliklerin tümünü bizimle paylaşıp önerileriniz hakkında nedenleriyle birlikte bize ayrıntılı bilgi verecek misiniz?

SEO'lar, müşterilerine değerli hizmetler sağlayabiliyor olsa da etik kuralları gözetmeyen bazı SEO'lar, agresif pazarlamacılık anlayışları ve arama sonuçlarına haksız yöntemlerle müdahale etme girişimleri yüzünden tüm sektörü şüpheli duruma düşürmektedir. Yönergelerimizi ihlal eden uygulamalar, sitenizin Google'daki görünümü ile ilgili olumsuz düzenleme yapılmasına neden olabilir ve hatta sitenizin dizinimizden kaldırılmasıyla sonuçlanabilir. Aşağıda dikkat etmeniz gereken bazı konular sıralanmıştır:

En yaygın hilelerden biri, aldatıcı yönlendirmeler kullanarak kullanıcıları başka bir siteye yönlendiren "gölge" alan adları oluşturmaktır. Çoğu zaman bu gölge alan adları, bir müşteri adına çalıştığını iddia eden SEO'nun kendisine aittir. Ancak aralarındaki ilişki bozulduğunda SEO alan adını farklı bir siteye, hatta rakibin alan adına yönlendirebilmektedir. Böyle bir durumda müşteri, tamamen SEO'ya ait olan bir rakip sitenin geliştirilmesi için para ödemiş olmaktadır.

Başka bir gayrimeşru uygulama da, müşterinin sitesinde bir yere anahtar kelimelerle yüklü "köprü" sayfalar yerleştirmektir. SEO bu uygulamanın sayfayı daha fazla sorgu için daha alakalı hale getireceğini söylemektedir. Bu, doğası gereği yanlıştır; çünkü tek tek sayfalar çok çeşitli anahtar kelimeler ile nadiren alakalıdır. Bununla birlikte söz konusu hilelerin daha sinsisi, bu köprü sayfaların, genellikle SEO’nun diğer müşterilerine ait gizli bağlantılar da içermesidir. Bu tür köprü sayfalar sitenin bağlantı popülerliğini yavaş yavaş azaltmakta ve siteyi çirkin veya yasa dışı içerik barındıran sitelere de sahip olabilecek SEO'ya ve SEO’nun diğer müşterilerine yönlendirmektedir.
 
 
 

Bir SEO tarafından herhangi bir şekilde aldatıldığınızı düşünüyorsanız, bu durumu raporlayabilirsiniz.


ABD'de, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) aldatıcı veya haksız iş uygulamaları hakkındaki şikayetleri işleme koymaktadır. Şikayette bulunmak için http://www.ftc.gov/ adresini ziyaret edin ve "File a Complaint Online"ı (Çevrimiçi Şikayette Bulun) tıklayın, 1-877-FTC-HELP hattını arayın veya şu adrese yazın:

Federal Trade Commission
CRC-240
Washington, D.C. 20580

Şikayetiniz, ABD dışında bulunan bir şirket hakkındaysa lütfen şikayetinizi http://www.econsumer.gov/ adresine gönderin.

Size durup dururken e-posta gönderen SEO firmalarına ve Web danışmanlıklarına veya acentelerine karşı tetikte olun.

Şaşırtıcı, ama bu spam e-postalarını biz de alıyoruz:

"Sayın google.com,
Web sitenizi ziyaret ettim ve başlıca arama motorları ile dizinlerin çoğunda bulunmadığınızı fark ettim..."

"Gece yağ yakma"ya yönelik rejim hapları veya görevinden alınmış yöneticilerden gelen "para aktarımına yardımcı olma talepleri" konusunda gösterdiğiniz şüpheciliğin aynısını arama motorlarına ilişkin istenmeyen e-postalar için de gösterin.

Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.

Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında bir siteyi Google'a doğrudan göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site haritası göndermektir. Bunu hiç kimseye herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan kendiniz de yapabilirsiniz.

Gizemli ve amaçlarını açıkça ifade etmeyen şirketlere karşı dikkatli olun.

Belirsiz olduğunu hissettiğiniz konularda kendilerinden açıklama isteyin. SEO sizin adınıza köprü sayfalar veya “ıskarta” alan adları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerik oluşturursa, siteniz Google dizininden tamamen kaldırılabilir. En nihayetinde, iş verdiğiniz şirketlerin faaliyetlerinden siz sorumlu olursunuz, bu nedenle söz konusu şirketlerin size hangi amaçla "yardımcı olduklarını" tam olarak bilmeniz gerekir. SEO'nun sunucunuza FTP erişimi varsa, sitenizde yapmakta olduğu tüm değişiklikleri açıklayabilmelidir.
 
 
 

Asla bir SEO'ya bağlantınız olmamalı.


"Herkese açık" bağlantıların, bağlantı popülerlik planlarının veya sitenizi binlerce arama motoruna göndermenin gücünden bahseden SEO'lardan uzak durun. Bunlar tipik olarak başlıca arama motorlarının sonuçlarındaki sıralamanızı, en azından sizin pozitif olarak düşündüğünüz şekilde etkilemeyen yararsız uygulamalardır.

Bilerek seçim yapın.

Bir SEO ile çalışıp çalışmayacağınızı düşünürken, sektörle ilgili birkaç araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmenin bir yolu da elbette Google’dır. Oldukça agresif bir SEO ile ilgili basında çıkan bu makale gibi ders çıkarılacak öyküleri bulup okuyun: http://seattletimes.nwsource.com/html/businesstechnology/2002002970_nwbizbriefs12.html. Google özel olarak belirli şirketlerle ilgili yorum yapmıyor olsa da, kendini SEO olarak adlandıran ve kabul edilen iş tekniklerinin dışında olduğu kesin olan uygulamalarla çalışan bazı şirketlerle karşılaşmaktadır. Dikkatli olun.
 
 
 

Paranın nereye gittiğini bilin.


Google, arama sonuçlarında asla para karşılığı daha iyi bir sıralama sözü vermese de diğer pek çok arama motoru, tıklama başına ödeme veya sıralamaya dahil edilen sayfa başına ödeme üzerinden sağlanan sonuçları normal web arama sonuçlarıyla birleştirir. Bazı SEO’lar size arama motorlarında üst sıralara yerleştirme sözü verir, ancak sizi arama sonuçları yerine reklam bölümüne yerleştirir.

Hatta bazı SEO'lar diğer arama motorlarını “kontrol” ettikleri izlenimi oluşturmak ve kendilerini tercih edilen konumunda göstermek için teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirir. Reklamlarımızın açık bir şekilde belirtilmesi ve arama sonuçlarımızdan ayrı tutulması sayesinde bu hile Google’da işe yaramaz. Yine de çalışmayı düşündüğünüz SEO’ya hangi ödemelerin sıralamaya kalıcı olarak eklenmek için, hangilerinin de geçici reklamlara ayrıldığını sormayı ihmal etmeyin.

Bir web sitesi sahibinin karşılaşabileceği en yaygın kötüye kullanımlar nelerdir?

Başka nelere dikkat etmek gerekir?

Dolandırıcı bir SEO ile karşı karşıya olduğunuzu hissettiren bazı uyarı işaretleri vardır. Bunların uzun bir liste halinde olması gerekmez, dolayısıyla şüpheleriniz varsa içgüdülerinize güvenin. Şu durumlarda SEO'yla çalışmayı bırakmaya çekinmeyin:
gölge alan adlarına sahipse
köprü sayfalar üzerine diğer müşterilerine ait bağlantıları koyuyorsa
adres çubuğundaki anahtar kelimeleri satmayı teklif ediyorsa
gerçek arama sonuçları ile arama sonucu sayfalarında görünen reklamları ayırt etmiyorsa
sıralamayı, sadece herhangi bir şekilde zaten bulabileceğiniz anlaşılması güç, uzun anahtar kelime grupları üzerinde garanti ediyorsa
birden çok takma ad veya sahte WHOIS bilgilerini kullanıyorsa
trafiği "sahte" arama motorlarından, casus yazılım veya kötü amaçlı yazılımlardan alıyorsa
Google dizininden kaldırılmış veya Google’da listelenmeyen alan adlarına sahipse

Kaynaklar: (google,bing,yandex)
Etiketler
Yorum Yap
Ömer YAKAN Diğer Yazıları
​Sanal Paralar İle Para Kazanmanın Yolları
Whatsapp Hilesi Adı Altındaki Bu Tuzağa Düşmeyin
​Biri Seni Telefon Rehberine Nasıl Kaydetmiş Bul ?
​2018 Arama Motorları Yeni İçerik Yönetimi
Halkın Anlayacağı Şekilde Seo Nedir?
​Neden İnternet Siteleri SSL Kullanmalı?
Dikkat Neslimizi Kaybediyoruz
Evde İş İmkanları Nelerdir ?
Wordpress Sayfalar ve Yorumlar Sekmesi
Wordpress Bağlantılar Sekmesi
Wordpress Ortam Sekmesi
​Wordpress Yazılar Sekmesi
​Wordpress Güncellemeler Bölümü
TunnelBear İle Yasaklı Sosyal Medya Sitelerindeki Yasağı Kaldırın
Wordpress Admin Paneli Sekmelerini Tanıyalım
​Wordpress ile Ücretsiz Blog Sitesi Kurmak
​Wordpress İçin İki Ayrı Yol
​Sıradaki Ücretsiz Sitemiz 'Wordpress' Nedir ?
​Blogger Seo Ayarları
Blogger Temasını Google Uyumlu Hale Getirmek
İşletmenizin Blogger Sitesine Ürün Ekleme
Blogger Sitesi Arayüz Düzenlemesi ve İçerik Yönetimi
Ücretsiz Blogger Sitesi Oluşturma
Ücretsiz Web Sitesi Oluşturmanın Yolları
Şanlıurfa Esnafına Uygulanan Zulüm
Nerede O Eski Şanlıurfa Sanatçıları
İlelebet Boykot
Acılarımız ve Filistin
Acaba Urfa’damı Yaşıyoruz
Abide Kavşağı Değil, Çile Kavşağı
Yandexle Yandexle
​Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı
​Şanlıurfa Sanatçıları Müzelik Olmamalı
​Şanlıurfa'da Kiralar Çok Yüksek
Do-main Onaylama Nasıl Yapılır ?
​Halep Ölüyor Müslümanlar Uyuyor
​Otogar Kavşağı S.O.S Veriyor
​Abide Kavşağı'na Çözüm Üretilmeli.!
Kimler Fantastik Film İzliyor?
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:54
Güneş
07:22
Öğle
12:26
İkindi
14:54
Akşam
17:17
Yatsı
18:38
Advert
 kadıköy escort ataşehir escort ümraniye escort mersin escort bayan istanbul escort