Güncel

Koltuğunu Yiğit’e Bıraktı Genel Başkanlık Sorulunca Devreye Girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu, 10 yaşında olan Yiğit Türk’e bıraktı. Küçük Cumhurbaşkanı’Genel Başkanlık’ sorusu sorulunca devreye Erdoğan girdi ve Neden olmasın?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’de çocukları ağırladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu 4’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşında olan Yiğit Türk’e bıraktı.Gazetecilerin Yiğit Türk’e, “16 Nisan Anayasa değişiklik referandumu ile birlikte, partinin genel başkanlığına dönmeyi düşünüyor musunuz? sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi. 

Erdoğan, “Madem böyle bir hak veriliyor, neden olmasın.

ÜÇ KİŞİNİN ELİNİ ÖPECEKSİNİZ BABA ANNE ÖĞRETMEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

Bugün Gazi Meclis’imizin açılışı, kendi iradesiyle başlatmış olduğu mücadelenin yıldönümüdür. Bizlere, milli irade ve demokrasi armağan eden 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehitlerimizin geride bıraktıkları çocuklarıyla kardeş olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Sizler bizim geleceğimizsiniz, güvencemizsiniz. Yavrularımızla iftihar ediyorum.Her zaman söylerim, üç kişinin elini öpeceksiniz; baba, anne, öğretmen.

23 NİSAN VE MİRAÇ KANDİLİ’Nİ KUTLARIM

Cumhurbaşkanlığı makamını devralan Yiğit Türk 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın dünyada tüm çocuklara armağan etti.Yiğit Türk, “Dünyada aç kalan, savaşların ortasında kalan tüm kardeşlerimize seslenmek isterim. Tüm çocuklar bilsin ki, bizim kapımız herkese açıktır. Hem 23 Nisan’ı hem de Miraç Kandili’ni kutlarım.

SORU & CEVAP

SORU Cumhurbaşkanlığı sistemi çocuklara ne getirecek? Telefon, televizyon, tablet konusunda ne diyorsunuz?

YİĞİT TÜRK

Şu an çocuklarda bahçeye çıkıp değil de telefona televizyona bakmayı tercih ettikleri için bu yanlış bir şey. Bunların yerine bahçeye çıkıp oynayabilir. sosyalleşebilirler. Bu daha iyi olur.

SORU

Yeni sistemle size yeni haklar doğurdu, genel başkan olmayı düşünüyor musunuz?

YİĞİT TÜRK

Niye olmasın?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Dediği gibi madem böyle bir hak verdi? Niye olmasın.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu