Güncel

Koalisyon Uçakları Bu Kez Bir Okulu Hedef Aldı

Suriye’de terör örgütü IŞİD’e yönelik Rakka’ya yapılan hava saldırısında başını ABD’nin çektiği koalisyon uçakları bu kez sivillerin sığındığı bir okul binası hedef alındı saldırıda tamamı sivil 40 kişi hayatını kaybetti

Suriye’de terör örgütü IŞİD’e yönelik Rakka’ya yapılan hava saldırısında başını ABD’nin çektiği koalisyon uçakları bu kez sivillerin sığındığı bir okul binası hedef alındı saldırıda tamamı sivil 40 kişi hayatını kaybetti enkaz altında kalanların kurtarılması için çaılşmalar devam ediyor.

ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının IŞİD’in kontrolü altında bulunan Rakka’da sivillerin sığındığı bir okula düzenlediği hava saldırısında 40 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Hava saldırısının Rakka’nın 30 kilometre batısında yer alan El Mansura kasabasında yer alan bir okulda gerçekleştirildiği öğrenilirken okul binasında Halep ve Humus’tan kaçan sivillerin olduğu belirtildi.

Binada 50 ailenin kaldığı belirtilirken saldırıda 40 kişinin hayatını kaybettiği, enkaz altında kalanları kurtarma çalışmalarının da sürdüğü ifade edildi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu