Güncel

Koalisyon Güçleri Yemen’e Hava Saldırısı Düzenledi Çok Sayıda Sivil Zarar Gördü

Suudilerden Yemen’e saldırı: 4 ölü, 20 yaralı Suudilerin liderliğindeki uluslararası koalisyonun Yemen’e yönelik saldırısında dört kişi hayatını kaybetti.

Suudilerin liderliğindeki uluslararası koalisyon, Yemen’in Saade eyaletine bağlı Razih kentine hava saldırısı düzenledi.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 4 kişi katledildi, 20 kişi yaralandı. Koalisyon birliklerinin birçok bölgeye havan ve top atışlarıyla saldırılar gerçekleştirdikleri de belirtildi.

Suudilerin liderliğindeki uluslararası koalisyonun bir pazar yerine saldırması sonucu da birçok kişinin hayatını kaybettiği dile getirilirken ölü ya da yaralı sayısına dair net bir bilgi alınamadı.

Yemen’de çatışmaların devam ettiği dört yıllık süre içerisinde en az 10 bin kişi hayatını kaybederken saldırılar sonucu on binlerce kişi de yaralandı.

Saldırılar nedeniyle ülkede gıda ve sağlık sorunları had safhaya gelmiş durumda. İnsani bir felaketin yaşandığı ülkeye uluslararası toplumun duyarsızlığı tepkilere neden oluyor. 

İLHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı