Güncel

Kızılay Yolda Mahsur Kalan Yolculara Kumanya Dağıttı

Bitlis’te günlerdir süren yoğun kar ve tipi nedeni ile yollarda buzlanma oluştu, söz konusu kar ve tipi nedeni ile yollar kapandı sürücüler yollarda mahsur kaldı. Mahsur kalan yolcuların imdadına Kızılay Yetişti.

Bitlis’te günlerdir süren yoğun kar ve tipi nedeni ile yollarda buzlanma oluştu, söz konusu kar ve tipi nedeni ile yollar kapandı sürücüler yollarda mahsur kaldı. Mahsur kalan yolcuların imdadına Kızılay Yetişti.

İl genelinde günlerdir etkili olan kar yağışının fırtına ve tipiye dönüşmesiyle görüş mesafesi neredeyse sıfıra düştü. Trafik akışının zorlaştığı ilde birçok araç yolda kalarak yardım bekledi.

Akşam saatlerinden itibaren il ve ilçe belediyeleri tarafından, yolların kapandığı, aşırı fırtına ve tipi nedeniyle sürücülerin yola çıkmaması uyarısı yapılırken, vatandaşların evlerinden çıkmaması istendi.

Valilik tarafından Bitlis-Diyarbakır, Bitlis-Tatvan, Bitlis-Mutki, Bitlis-Hizan, Bitlis-Muş, Tatvan-Ahlat, Ahlat-Ovakış, Ahlat-Bulanık, Ahlat-Malazgirt ve Adilcevaz-Malazgirt karayolları araç trafiğine kapatıldı.

Kriz merkezi kuruldu

İl ve ilçelerde kriz merkezleri kurulurken, yolda mahsur kalanlara ulaşılmaya çalışıldı. Kontrol noktalarında bulunan polis, araçların yola çıkmasına müsaade etmedi. Kriz merkezleri ise vatandaşları konukevlerine ve müsait olan diğer yerlere yerleştirmeye çalıştı.

Yollarda mahsur kalanlara kumanya dağıtan Kızılay Bitlis Şube Müdürü Faruk Çoban, bugüne kadar böylesi bir fırtınayla karşılaşmadığını dile getirerek, AFAD başta olmak üzere diğer kurumlarla birlikte çalışma yürüttüklerini belirtti.

Çoban, “Bitlis Kızılay Şubesi ve Doğu Anadolu Muş bölgesi olarak Bitlis-Tatvan, Bitlis-Güroymak, Bitlis-Diyarbakır yollarında mahsur kalan vatandaşlara kumanya dağıttık. AFAD müdürlüğüyle birlikte koordineli çalışarak, yolda kalan vatandaşlara yardım yapmak için arkadaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz.” dedi.

Yolda mahsur kalanlar evlerde misafir edildi

Öte yandan, yollarda mahsur kalanlara bazı alışveriş merkezleri yüzde 50 indirim yaptı. İlçe halkı da yolda kalanları evlerinde misafir etti.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu